1. HABERLER

  2. BATMAN

  3. AB projesi kapanış konferansı yapıldı
AB projesi kapanış konferansı yapıldı

AB projesi kapanış konferansı yapıldı

Batman Kamu Hastaneleri Birliği Koordinatörlüğünde düzenlenen “Avrupa’da Evde Sağlık Bakım Hizmetleri İyi Uygulama Örnekleri” başlıklı projenin faaliyet sonuçlarını değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından sağlanana hibe desteği ile 2015 Yılı ERASMUS+ Programı Mesleki Eğitim, Öğrenci Ve Personel Hareketliliği Programı, “Avrupa’da Evde Sağlık Bakım Hizmetleri İyi Uygulama Örnekleri” başlıklı proje kapsamında Batman Kamu Hastaneleri Birliği Koordinatörlüğünde düzenlenen faaliyet sonuçları değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

Proje ortağı olan Batman İbni-Sina, Gazi ve  Özel Batman Basut Mesleki Teknik Anadolu Liselerinden öğrenci, öğretmen ve sağlık çalışanlarının dahil olduğu projenin eğitim ve staj çalışmaları, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Almanya hareketliliği başarıyla tamamlandı.

Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vecheddin Acar, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ile proje kapsamında yer alan temsilci, öğrenci ve yetkililer ile çevre illerden sağlık temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen sonuç değerlendirme toplantısı Batman Bölge Devlet Hastanesi toplantı salonunda yapıldı.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Birliğimiz projesine dahil olan öğrenci ve personellerin sağlık alanında motivasyonları, Avrupa Birliği farkındalığı, bilgi, beceri ve gözlem güçleri artmıştır. Eğitim ve staj sonucu kazandıkları bilgi ve becerilerinin artması ile sağlık sistemine yeni katılacak mesleki eğitim öğrencilerimizin daha kaliteli bir hizmet için çabalayacakları gözlemlenmiş olup, olumlu sonuçlar elde edilmiştir.” dedi.

Konferansta katılımcılar yurtdışına gerçekleştirmiş oldukları staj ve eğitim ile ilgili görüş ve deneyimlerini paylaştılar. Projeye katılan sağlık Meslek Lisesi öğrencileri projede yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını, bu katılımın da bilgi, beceri ve gözlem güçlerini arttırdığını dile getirdiler.

Proje kapsamında 82 katılımcılar, Proje ile AB uyum sürecinde evde sağlık bakım hizmetleri standartlarının yükseltilmesine yönelik görmüş oldukları eğitimin tecrübelerinin artırılması, farklı bakış açılarının geliştirilmesi ve sağlık alanında ülkemizde verilen sağlık hizmetlerine ilişkin karşılaştırma noktasında çok faydalı olduğunu dile getirdiler.

82 katılımcıya Türkiye Ulusal Europass Merkezi tarafından onaylanan Europass Belgesi verildi.  (İLKHA)HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.