Açın Peygamber Sevdasının önünü!

Gerek ülkede gerekse de dünyada yaşanan onca sorun, onca acı varken bile insanın gözü, gönlü güzel bir olayla mutlu olmak, iyi haberlerle sevinmek istiyor.

Yaşadığımız problemlerin temel sebebi elbette ki  “Nebevi Ahlak”tan uzaklaşmak ve tefrika çölünde yolumuzu kaybetmiş olmamızdır. Bundan çıkışın yegâne yolu ise “Nebevi Ahlak” la mücehhez kılınmaktır.

Peki bu nasıl olacak? Elbette ki, Peygamberi, Ashabı, Ehl-i Beyti, beşeri ilişkileriyle yani her yönüyle tanımak ve günümüzün meselelerine Peygamberi nazar ile bakmakla olacak. Yani okumakla.

Millet olarak okuma özürlü olmanın sonucu olarak okumak için vesilelere ihtiyaç duymaktayız. İşte her yıl Peygamber Sevdalıları tarafından düzenlenen Siyer Sınavları böylesine anlamlı bir vesile.

Mezhep kavgaları, Su-i zan ve fasıklardan gelen haberlere iman etmenin pik yaptığı bu dönemde, her zamandan daha fazla Nebevi Ahlak diye yırtınmamız lazım. Bunu yapanlar var elbette.

Fetö'nün Kandili olarak bilinen DÜ, belli ki halen aynı pozisyonda. İntihar bombacılarının anıldığı, posterlerinin duvarlarda asılı olduğu programlara göz yuman, hatta arka çıkan DÜ yetkilileri, Bilge Gençlik Kulübü tarafından açılmak istenen Siyer Sınavı standına Polis marifetiyle engel oldular. İzin verdikleri halde sonradan polis göndermeleri insanın aklına, acaba adlarının beraberce anıldığı hangi odaktan emir aldılar, diye bir soru getiriyor.

Her kutlu doğum döneminde, DÜ'de bu tür sorunların yaşandığını da unutmayalım.

Bir de Sınavlar için okul tahsis etmeyenler var ki; bunlar da milletin parasıyla yapılan okulları adeta millette yasaklıyorlar.

Oysa eğer basiretli birer yönetici olsaydılar, yasak yerine teşvik eder, önce kendileri gider kaydolur ve sınavlar için hazırlık yaparlardı. Çünkü yaşanan sürecin de şehadetiyle şunu diyebiliriz ki; Siyer-i Nebi Sefine-i Necat olarak bizleri sahil-i selamete vasıl kılmak üzere kurulu bir nizamdır.

Peygamberden uzaklaşanların, çağdaş Müseylemelerin ellerinde nasıl da mankurtlaştığına;

Sefir cinayeti

Kayseri ve İstanbul saldırıları

6-8 Ekim olayları

Hendekler

Suriye'deki mezhep çukurları şahittir.

Dindar gençlik isteyenler bu yolun hendekçileriyle de mücadele etmelidirler. Dindar Gençlik değersiz bir ot değil ki kendi kendine hasbelkader yetişsin.

Selamet istiyorsanız eğer; açın Peygamber Sevdasının önünü. Açın ki; Nebevi Ahlak'ın İlkbaharıyla ışıldayan coğrafyamızın münbit toprakları, gerçek Nisan yağmurlarıyla buluşsun ve Dindar Nesillere, hem analık hem de babalık yapsın.

Aman ha unutmayın! Açın Peygamber Sevdalılarının önünü!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.