1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. Ağrı’da Dünya Kudüs günü açıklaması
Ağrı’da Dünya Kudüs günü açıklaması

Ağrı’da Dünya Kudüs günü açıklaması

Mustazaflar Cemiyeti Ağrı Şubesi tarafından Dünya Kudüs günü nedeniyle Merkez Camii önünde basın açıklaması düzenlendi.

A+A-

Merkez Camii önünde gerçekleşen basın açıklamasını Mustazaflar Cemiyeti Ağrı Şube Başkanı Arif Yılmaz okudu.

Yılmaz, bugünün Dünya Kudüs Günü olduğunu, Mescid-i Aksa ve Filistin topraklarının yıllardır işgal altında olduğunu ve siyonist işgalcilerin bunun batılı devletlerin desteği ile sürdürdüğünün altını çizdi.

Yılmaz, " Filistin toprakları, 1948 yılından bu yana siyonist rejimin işgali altındadır. Başta ABD olmak üzere Batılı devletlerin desteğiyle günümüze kadar artarak devam eden bu işgal, Müslümanlar için 'Kutsal Kudüs Davası'na dönüşmüştür. Bu münasebetle her Ramazan ayının son cuması Dünya Kudüs Günü olarak anılmaktadır. Biz de bugün burada bu amaçla bir araya gelmiş bulunmaktayız. " dedi.

Hazreti Muhammed'in Mirac'a yükseldiği yer olan Kudüs'ün 70 yılı aşkındır siyonistlerin işgali altında olduğunu belirten Yılmaz, "Acının yüreklerde korlaştığı Kudüs'ün işgali, bugün İslam ümmetinin yaşadığı en büyük sorundur. Unutulmamalı ki; Kudüs hür olduğunda ümmet hür olmuş, esir olduğunda zillete duçar olmuştur. Bilmeliyiz ki; bizler sessiz ve tepkisiz kaldıkça işgalin her gün biraz daha yayıldığı bu mukaddes beldede Müslüman kanı akmaya devam edecek, siyonist ateş sadece Kudüs'ü değil bütün bir ümmeti yakacaktır. Yemen'i, Suriye'yi, Libya'yı, Afganistan'ı ve coğrafyamızın diğer beldelerini yakan zaten bu ateş değil midir? Müstekbirler, hatırda tutmak ve daha güçlü bir direniş göstermek için Kudüs'ü andığımız bugünlerde dahi, daha büyük bir işgalin kapılarını aralamak için yeni planlar yapmaktadır. Haydut Amerika'nın 'Yüzyılın Anlaşması' projesi bu gerçeğe işaret etmektedir. Aslında 'Yüzyılın İşgalini' hedefleyen şeytani plan, sadece Kudüs'ü değil bütün mukaddes beldelerimizi hedef almaktadır. Arz-ı mev'ud hedefine ulaşmak isteyen siyonistlerin bu kirli tezgâhı, ümmetin göstereceği birlik ile dağıtılmalıdır." ifadelerini kullandı.

"Kudüs bütün Müslümanların, İslam milletlerinin mukaddes beldesidir." diyen Yılmaz, Kudüs'ün küresel bir saldırı altında olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

"Yine unutmamalıyız ki bizler parçalanmaya devam ettikçe, çekiştiğimiz ve de çatıştığımız müddetçe dünya müstekbirlerinin iştahı kabaracak, pervasızca yeni katliamlar işleyeceklerdir. Şu da bilinmeli ki; Kudüs ne sadece Filistin toprağıdır ne de Arapların vatanı. Bu gerçek dolayısıyla mukaddes toprakları savunmak ve işgali sonlandırmak da hepimizin öncelikli vazifesidir. Müslümanlar için Mescid-i Aksa; Mescid-i Harâm ve Mescid-i Nebevî'den sonra yeryüzündeki en mukaddes mabettir. Bugün Kudüs'ü her zamankinden daha çok gündemde tutmalı ve hürriyeti için mücadele etmeliyiz. Küresel küfür güçleri, en küçük zaman dilimini dahi Kudüs'ü Yahudileştirme gayreti ile plan ve projeler geliştirmektedir. Kudüs'ün küresel bir saldırı altında olduğunu görmeliyiz. Zalimler topluluğu tüm imkânları ile İslam ümmetini hedef almışken bizlerin tepkisizce oturması büyük bir vebaldir. İslam ümmetinin yaşadığı acıların ana sebebi; fesat yayan, yeryüzünde ilk asabiyet tohumlarını eken lanetli siyonistlerdir. Tarihi süreçte İslam milletlerine her türlü zulmü reva gören israiloğulları, bugün topraklarımızdaki fitnenin de kaynağıdır. Gayr-ı meşru rejimlerinin varlığını ayakta tutabilmek için her türlü melaneti işleyen siyonistler, İslam coğrafyasında oluşturdukları kaos ve kargaşadan beslenmektedir."

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.