Allah(CC) mübarek ve hayırlı kılsın!

Türkiye’nin 71. partisi Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) yaptığı programlarla peş peşe belediye başkan adaylarını açıkladı. Tabi bu arada diğer partiler de adaylarını açıkladılar ve açıklamaya da devam ediyorlar, ancak HÜDA PAR’ın aday belirleme kıstaslarını, Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu konuşmalarında ortaya konuyordu. Adayların neredeyse tamamının bu halkın hakkını gözeten Hakk için bedel ödemiş insanlardan oluşması, işe gösterilen ehemmiyetin nişanesiydi.

 

‘Parti davası değil, dava partisi’ vurgusu yapan Genel Başkan Yapıcıoğlu; yolsuzluk, rüşvet ve hırsızlıkla mücadele edecekleri vurgusunu yaptı. Böylece HÜDA PAR yetkilileri amaçlarının parti değil “dava” olduğunu aslında belirledikleri adaylarla da ortaya koymuş oldular. Adayların özellikle bir davaya, daha doğrusu İslam davasına gönül vermiş ve her zaman genelin menfaatini kendi çıkarları önünde tutabilen hatta bunun için de bedel ödemekten geri durmayan kişilerden seçilmesi bu söylemi tasdik eder cinstendi.

Gerçekten nerede olursa olsun yönetici ve idareci seçimi çok önemlidir. Bir yere değer katan veya o yeri değerden düşüren en önemli faktör idarecinin kendisidir. İdarecilerin temiz, samimi, dürüst ve Allah’tan korkan, vicdan sahibi kişilerden oluşması kadar önemli bir şey olamaz. Ammenin hak ve hukukunu koruyan, bulunduğu görevi kötüye kullanmayan, kendi veya yakınları aleyhine bile olsa hak ve hukuktan caymayan idarecilere ne kadar da ihtiyacımızın olduğunu bugünlerde daha bir idrak ediyoruz.

HÜDA PAR’ın aday ilan programları Kur’an-ı Kerim kıraatıyla başladı, tekbirlerle devam etti ve dualarla son buldu. Adayların hepsi Kur’an-ı Kerim’e olan bağlılıklarını bir kez daha ifade etmek suretiyle ‘Yüce Kitab’ı öptü ve altından geçti. Böyle bir güzelliği, böyle bir ahit ve taahhüdü daha önce hiçbir parti programında göremedik. Bu imza hakikaten HÜDA PAR’a aitti. Adaylar halkımıza, bir anlamda kendileriyle muamelelerinin bu Kur’an hükümleri çerçevesinde olacağının sözünü verdiler.

Diyarbakır Belediyesi için Av. Hüseyin Yılmaz’ı, Batman Belediyesi için Aydın Gök’ü, Bingöl Belediyesi için Seyda Mehmet Şenlik’i, Van Belediyesi için Av. Mehdi Oğuz’u düşündüğümüzde HÜDA PAR kadrolarını başkalarıyla kıyaslamanın yanlış olacağını düşünüyorum. En azından müstakbel görevleriyle alakalı HÜDA PAR camiasını mahcup etmeyeceklerini mülahaza ediyorum. Ha keşke şunun yerine bu olsaydı diyenler de olabilir, ancak kesinleşen adaylar üzerinde artık yorum yapmanın fayda getirmeyeceğini aksine zarar getireceğini düşünüyorum. Camianın, belirlenen adaylar üzerinden artık vakit kaybetmeden “hizmet zamanı” diyerek yola koyulması gerekir.

Bu adayların iyi bir tanıtıma ihtiyaçları var tabi. HÜDA PAR’ın bunu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Adayların gerek basın-yayın yoluyla gerek bireysel iletişim yöntemleriyle bu görevi icra etmeleri gerekmektedir. Aksi halde bir kez daha, gelenek göreneklerimizden yoksun, İslami yaşam ve kıyafetten ari, tamamen halkımızın düşünce ve inanç yapısından yoksun kadrolara bizi mahkûm etmiş olacaklar. Ve bunun vebalini hep beraber taşıyacağız. Çünkü halk olarak bizim Allah’tan korkan kadrolara ihtiyacımız vardır. Çalıp çırpanlar çok çektirdi, artık bunun önüne geçmek için görevi devralmaya siz hür kadrolar aday olarak gösterildiniz. Sizin de “dürüst siyaset gerçek adalet” düsturuyla yola koyulmanızın zamanı geldi. Kendinizi ve misyonunuzu tanıtın. Siz tanındıkça bizim güzelliklerle tanışmamızın önündeki engeller bir bir kalkmış olacak inşaAllah.

Bize düşen de Genel Başkan Yapıcıoğlu’nun her aday ilanından sonra dediği gibi ‘Allah(CC) mübarek ve hayırlı kılsın!’ demek olsun!

Selam ve dua ile…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.