Allah'u Ekber feryatları darbecileri püskürttü

İstisnasız bu ülkedeki tüm darbelere şiddetle karşıyız. Neden diye sorarsanız bu ülke darbelerden çok çekti de ondan… Darbeler halkların tüm kazanımlarını bir gecede yok ediyor da ondan… Darbeciler iktidar oldukları zaman ilk önce özgürlükleri, inanç hürriyetini, Müslümanca yaşam arzusunu yasaklıyor da ondan… Darbelerle beraber işkenceler, katliamlar, esaretler, baskı, zorbalık, din ve halk düşmanlığı tavan yapıyor da ondan…

İslami camia, HÜDA PAR camiası darbe gecesinin ilk saatlerinden itibaren sadece bölge illerinde değil, ülkenin her yerinde, en riskli yerler olan Ankara ve İstanbul'da da meydanlara indi. Darbeye ve darbecilere karşı halklarıyla birlikte kahramanca durdu. Ki darbecilerin İstanbul'da ilk şehit ettiği kahramanlardan biri HÜDA PAR mensubuydu.

İslami camia Amerikan uşağı Gülen grubunun başını çektiği alçak darbe girişimine tüm riskleri göze alarak kahramanca karşı durdu. Bunu İslami kazanımları korumak için, İslam düşmanlarının ülkeyi işgal girişimine engel olmak için, mazlum halkının hak ve hürriyetini savunmak için yaptı. Çünkü darbe girişimi sadece AK Partiye veya hükümete yönelik değildi. Türkiye'nin Müslüman halkına ve bu aziz halkın hürriyetine yönelikti. Bu bir Amerikan darbe girişimiydi. Bunu sadece Türkiye söylemiyor. Sadece Türkiye'deki İslami kesimler söylemiyor. Mesela Suriye meselesinden ötürü Türkiye'yle sorunları olan İran İslam Cumhuriyeti de yüksek sesle dile getiriyor. İmam Hamaney, devlet yetkililerine yaptığı konuşmada, “ Türkiye'deki darbe girişimi İslami kesimlere yönelik yapılan bir Amerikan projesiydi.” Dedi.

Türkiye'deki tüm darbeler Amerikan desteklidir. Ülkemizde başarılı olmuş veya akim kalmış tüm darbelerin arkasında büyük Şeytan Amerika vardır. Amerika bu ülkenin, bu halkın en büyük düşmanıdır. Halklarımızın özgürlüklerine, İslami ve insani kazanımlarımıza, vahdet ve birlikteliğimize en çok düşmanlık yapan Amerika ve onun yardakçılarıdır. Ülkemizi karıştırıp, insanlarımızı birbirine düşüren, PKK gibi, Feto gibi, laik ve Kemalist unsurlar gibi halk düşmanı yapıların arkasında duran hep Amerika ve diğer Batılı ülkelerdir.

Kesinlikle bu darbe Amerikan destekliydi, hatta Amerikan'ın bizzat yönettiği bir darbeydi. Ve Amerika hala bu darbe girişiminin arkasında… Darbecileri korumak için elinden geleni yapıyor. Batılı ülkeler de darbecilere destek veriyor. Büyük şeytanın darbe girişimi karşısında sadece Müslüman halklar ve Batıcı olmayan İslam ülkeleri Türkiye'nin arkasında durdu. Ve en önemlisi Türkiye halkı Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla sadece Allah için, dinlerini ve namuslarını, özgürlüklerini korumak için meydanlara döküldü. Sala ve ezanlar eşliğinde, tekbirler eşliğinde ölüme meydan okudu. Allahu Ekber diyerek tankların, bombaların üzerine yürüdü. İslami bir bilinçle şehadete koştu.

Beyler, bu halk kendisinden düşmanlıktan başka bir şey görmediği alçak Batının kokuşmuş bir değeri olan demokrasi için ölüme meydan okumadı. Demokrasi şehidi olmak için tankların üstüne çıkmadı.

Yazık değil mi? Tekbirler ve salâvatlarla ölüme koşan bu Müslüman halkın şehitleri için demokrasi şehidi lafını kullanmak… Demokrasi şehidi diye bir şey mi var?

Halkınızın önünü açın, yama tedbirlerle değil ortamın sağladığı fırsatları kullanarak bu ülkeyi Batının emperyalist ideolojilerinden kurtarın. Müslümanların önünü açın, İslami hayatın önünü açın ve sadece halkınıza güvenin. Yoksa yarın bir başka darbe teşebbüsüyle karşılaşmanız kaçınılmaz olacak ve o zaman dindar bir halkı yanınızda bulmayabilirsiniz…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.