Ankara'da bir Rus büyükelçisi öldürüldü

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Ankara'nın göbeği sayılan Çankaya'da kameralar karşısında uğradığı bir suikastle öldürüldü.

Öldüren çevik kuvvet polisi…  Katil, cinayetini tekbir, Amerika ve Rusya karşıtı sloganlarla süsledi. Kendine Nusra mensubu görüntüsü vermeye çalıştı.

Nusra ve Nusra'nın düşüncesine sahip örgütler,  devleti kâfir görür, bırakın polis olmayı, askerliğe gitmeyi, bir memur olmayı, vergi ödemeyi, devletin okuluna gitmeyi dahi küfür sayar. Takiyye yaptıkları görülmüş ve duyulmuş şey değildir.

Devletin içinde polis kadroları olan, takiyyede Hasan Sabah'a taş çıkartacak derecede mahir, bu haşhaşi türü eylemi yapabilecek tek örgüt var. FETÖ...

Gündemi takip etmeyen, okuma yazması olmayan sokaktan birine dahi bu cinayetin amacı nedir, diye sorsan, vereceği cevap belli.  ‘Türkiye ile Rusya'nın arasını bozmak, bir gün sonra gerçekleşecek Türkiye, Rusya ve İran dışişleri bakanlarının toplantısını sabote etmek…'

Peki, her şeyi düşünen, bir eylemin onlarca sonraki aşamasını dahi hesapladığı söylenen bu üst akıl bunu göremedi mi, hesaplayamadı mı? Bu eylem, Türkiye ve Rusya'yı daha da yakınlaştırır, Türkiye'yi Rusya'ya karşı mahcup eder,  elini kolunu bağlayacağını hesaplayamadı mı…

Eylemin sonucuna bakarak kimler karlı çıktı, dersek; o da Rusya. O zaman Türkiye-Rusya yakınlaşmasını isteyen bir güç bunu planladı diyeceğiz.  CIA'nın dosyası çok kabarık ve kirli… Eski adıyla KGB yeni adıyla FSB (Rusya Federal Güvenlik Teşkilatı)'nin geçmişi CIA'yi aratmıyor…

İddia edildiği gibi bu cinayeti fetö yaptıysa bunu neden yapsın? Hangi menfaatler uğruna…

Bu cinayetin arkasında ya da taşeronluğunu Fetö'nün yaptığı ihtimali yükselirse, Fetö-Rusya arasında bir kan davası başlayacak.  Rusya, Türki cumhuriyetler ve müttefikleri her tarafta Fetö'ye düşman kesilecek, Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi için ABD'ye baskı dahi yapacak.

Kıyametini yaşayan Fetö bunu ister mi..?

Fetö, işin bu noktaya geleceğini göremedi, hesaplayamadı, Allah, gözlerini kör etti, aceleye getirerek yüzüne gözüne mi bulaştırdı?

Ya da Fetö'ye baskı-şantaj yapıldı. Bazı tehditler ya da vaatlerde bulunuldu. Gülen'e ‘bu eylemi yaptırtmazsan seni Türkiye'ye teslim ederiz, eylemi yaparsan ebedi olarak Amerika'da kalmaya hak kazanırsın' mı denildi. 

 Ya da onu bu aşamaya getiren ağababalar için miadı doldu, masraf ve külfeti artınca bir öncekiler gibi kalemi kırıldı…

…'Onlar bu tuzağı tasarlıyorlarken, Allah da bir düzen (bir karşılık) kuruyordu. Allah, düzen kurucuların (tuzaklarına karşılık verenlerin) hayırlısıdır.'  (Enfal: 30)

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.