1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Arap halkları bir gün konuşur mu dersiniz?
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Arap halkları bir gün konuşur mu dersiniz?

A+A-

Şu olup bitenlere karşı bundan sonra nelerin olabileceğine dair o kadar çok ihtimaller dile getiriliyor ki.

Cemal Kaşıkçı'nın akıbeti kesin ve net bir şekilde ortaya çıktığında neler olabileceğine dair yazılanları, konuşulanları izliyorsunuzdur.

Gerçekten de sıradan bir olay olmadığı için bundan sonra nelerin olabileceğine dair yorumculara zengince bir malzeme doğuyor.

Mesela, Suud'un şımarık veliahd prensinin şimdiden siliniverdiğini, ortalarda hiç görünmediğini muhtemelen veliahdlıktan da alınacağını yazanlar...

Suud'la birlikte BAE veliahdının da aynı akıbete uğrayacağını, daha da önemlisi bu şımarık prensler üzerinden kurulan ABD ile ortak stratejilerin de bozulacağını, bunun muhayyel Arap Natosunun da sonu olduğunu söyleyenler...

Cemal Kaşıkçı olayının neticesine göre Trump'ın bundan kazançlı çıkmak için ne gerekiyorsa onu yapacağını yazıp çizenler..

Bu işin tam orta yerinde bulunan Türkiye'nin nasıl etkileneceğini, neler yapması gerektiğini, nelere dikkat etmesi gerektiğini dile getirenleri başından beri izleyip duruyoruz.

Fakat bir Allah'ın kulu da çıkıp; artık bu saatten sonra Arabistan ve diğer Arap ülkelerinde saltanatın son bulacağına dair bir tek yorum yapan, buna bir ihtimal verene şahit olmuyoruz. Bu yönde en ufak bir kıpırtı görmedikleri için elbette yazıp çizmeyecekler. Bu beklenti sadece bizim gibilerin kuru temennisi olmaktan öteye geçmiyor.

Evet, Arabistan halkının gelinen bu noktada söyleyeceği bir şeyi yok mudur? Olmalı değil midir? Hatta asıl sözü onlar söylemeli değil midir?

Ümmetin başını utançtan yerden kaldırtmayan, İslam'ın izzet ve şerefiyle oynayan, Müslümanların servetini kesintisiz bir şekilde ABD'ye akıtan bu hain hanedanlara kendi ülkesinin insanlarının bu saatten sonra söyleyecekleri bir şeyleri yok mudur?

Defalarca dile getirdiğimiz gibi, Tevhid adına dünyada en çok kitabın ve risalenin yazıldığı Arabistan'da bu konular oradaki âlimleri ilgilendirmiyor mu, bunlar Tevhid'in konusu değil mi acaba?

Acı bir tahminimi söyleyeyim mi? Bir gün bu hain hanedanlara karşı eğer bir kıpırdanma olacaksa korkarım bu âlimlerinin önderliğinde İslam adına değil, liberallerin, kozmopolitlerin başı çekmesiyle olacak.

“Sinema istiyoruz, tiyatro istiyoruz, her türlü sansürün kalkmasını istiyoruz, kısacası batılılar gibi yaşamak istiyoruz...” diyenlerin kıpırdaması şeklinde olacak galiba.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.