Bayram değil, seyran değil, Perinçek Ak Partilileri niye öptü!

15 Temmuz'dan sonra demokrasi mitingleri adı altında on binler sokağa döküldü. Onlara şüphe ile bakıldı. O insanlar “Bağımsızlık kayıtsız şartsız milletindir” dedi. MHP ve AKP'ye oy verenler ABD'ye kafa tuttu. Yeni Türkiye'nin manzarası bu. Kafamızdaki hurafeleri silip gerçeklere bakacağız...”

Yukarıdaki cümleler bütünü ile Doğu Perinçek'in.

Evet evet, yanlış okumadınız, Perinçek'in sözleri.

Darbeye karşı kahramanca direnişin tablosunu çiziyor. Diyeceksiniz ki eksik çizmiş. Darbeye karşı direnen sadece Ak Partililer ve MHP'liler değildi. O gece CHP, HDP ve bazı sol partililerin dışında, başta HÜDA PAR olmak üzere hemen herkes dışarıda idi.

Partilerle ilişkisi olmayan İslami kesimler ve cemaatler de dışarıda idi. O gece memleket için canlarını feda edenlerin listesine bakarsanız bunu çıplak bir şekilde görürsünüz.

Bütün bunları Doğu Perinçek de biliyor ama D. Perinçek'in derdi hakkı teslim etmek değil tabi. Aynı Perinçek'tir o, darbeyi bitiren cemaatleri bitirme projesinin arkasındaki isimdir o.

Derdim ve bu yazıyı yazmamdaki amacım, Perinçek niye HÜDA PAR'dan ve diğerlerinden bahsetmedi değil. Öyle bir şahsiyetin, bizi ağzına alması bizim için “kir” olur.

Burada dikkat çekmek istediğim şey; Perinçek'in “MHP ve AKP'ye oy verenler ABD'ye kafa tuttu. Yeni Türkiye'nin manzarası bu....” sözleri.

Perinçek bir parti başkanı ve MHP ile Ak Parti'yi adres gösteriyor. Üstelik de seslendiği kendi kitlesine zımnen “kafalarınızda hurafe taşıyorsunuz, bunları silmeniz lazım” diyor.

Siz bu cümlelerdeki MHP'yi çıkarın. Çünkü Perinçek onu sos olarak kullanmış. Asıl amacı burada Ak Parti'ye güzellemelerde bulunmak. Bunu yalın olarak yapamadığı için MHP'yi de zikrederek vaziyeti dengeliyor.

Perinçek'in bu sözleri Ak Partililerin çok hoşuna gitmiş olabilir. Ama ben bunun sorgulanması gerektiği düşüncesindeyim. Halk arasında, “yersiz gösterilen ilgi, yakınlığın bir sebebi olmalı” manasında “bayram değil, seyran değil eniştem beni niye öptü” deyimi vardır. Bu deyim, tam da buraya oturuyor.

Evet Ak Partililer, bayram değil, seyran değil, Perinçek sizi niye öptü!?

Perinçek'in hidayet bulduğuna inanmıyorsunuz herhalde! Başına saksı düşmüş olacağına da inanmıyorsunuz herhalde! Çünkü Perinçek, başına saksı düşse de bu sözleri söyleyecek adam değil.

Perinçek'in Ak Parti güzellemeleri, Balyoz ve Ergenekon dosyalarının yeniden yargıya taşınmaması ile ilgili bir rüşvet-i kelam olarak görülebilir. Ancak ben Perinçek'in, daha ötesini hedeflediğini düşünüyorum.

Perinçek'in durumu, elindeki bir tutam otla atı ahıra çekmeye çalışan adamın durumuna benziyor. Perinçek iktidar partisine güzellemelerle Türkiye'yi kendi ahırına çekmek istiyor. Türkiye'nin ve hükümetin en çok dikkat etmesi gereken isim, bir dönem de elindeki çiçeklerle “Bekaa”da boy gösteren Perinçek ve ekibidir.

Perinçek ve ekibi, Türkiye'nin derinidir. Derinler demişken, hafta içinde Türkiye'de patlayan siyasi kurşunların izini hükümetin iyi sürmesi lazım. Bu, hayra alamet değil.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.