1. HABERLER

  2. ŞANLIURFA

  3. ŞANLIURFA

  4. Bayramda kimsesiz ve yaşlılara elimizi uzatalım
Bayramda kimsesiz ve yaşlılara elimizi uzatalım

Bayramda kimsesiz ve yaşlılara elimizi uzatalım

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kurban Bayramı’nda, yoksul, kimsesiz, yaşlı ve düşkünleri hatırlamamız ve onları ziyaret etmemiz gerektiğini ifade etti.

A+A-

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Erin, mesajında tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederken, bayramda yaşlı, yoksul, kimsesiz ve düşkünlerin unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Vali Erin, dinimiz İslam’ın emirlerinden olan Kurban ibadetinin ifa edildiği Kurban Bayramı’nın, sevdiğimiz ve kıymet verdiğimiz şeylerden Allah yolunda harcamanın sevincinin yaşandığı günler olduğunu ifade etti.

Vali Erin, “Kurban, Yüce Rabbimizin hikmetlerle dolu ibadet emirlerinden biri olarak bir yandan bizleri Allah’a yakınlaştırırken diğer yandan da toplumsal birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimizin pekişmesine, yardımlaşma duygularımızın gelişmesine vesile olarak özenle değerlendirmemiz gereken günlerdendir. Bu müstesna günlere bizleri tekrar kavuşturduğu için Cenab-ı Allah’a hamd ediyor, bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.

Kurban bayramı vesilesiyle önemli birkaç hususu paylaşan Vali Erin, “Birincisi, Kurban ibadetimizi yerine getirirken, kurbanlık hayvanlara merhametle ve sevgiyle müdahale edilmesidir. Allah’a yakınlaşmak adına kesilen ve insanlara ikram edilen hayvanlara eziyet etmeden bu işlemi gerçekleştirmek, çevremizi kirletmeden ibadetimizi yerine getirmek bu bayramda titizlikle riayet etmemiz gereken hususların başında gelmektedir. Kurban bayramı münasebetiyle belediyelerimizin hazırladığı kurban satış ve kesim noktaları dışında bu işlerin yapılmamasını, tüm hemşehrilerimden istirham ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bayram süresince belediyelerin başta temizlik olmak üzere gerekli tedbirleri aldığına değinen Vali Erin, “Sağlık ve güvenlik teşkilatlarımız, bayram süresince vatandaşlarımızın sağlık ve huzuru için görevinin başında olacaklardır. İçişleri Bakanlığımız tarafından uygulamaya konan ve trafikte yaşanan kazaları en aza indirmeye yönelik kampanyalardan biri de bugün başlattığımız “Emniyet Kemerin Ses Versin” kampanyasıdır. Bayram sevincini gözyaşına boğmamak için tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına riayet etmelerini, trafik bilinci oluşması açısından çocuklarımızın kampanyalara katılımı için ailelerin destek vermelerini önemle rica ediyorum. Bayram süresince yoksullar, kimsesizler, yaşlılar, düşkünler kendilerine uzanacak, gönüllerine dokunacak eller beklemektedirler. Bu beklentileri boşa çıkarmadan, ulaşabildiğimiz herkesle kucaklaşmak, kurbanımızı paylaşmak, gönülleri sevinçle doldurmak bayrama gerçek anlamını vermektedir.” diye konuştu.

Vali Erin mesajını şu ifadelerle sonlandırdı:

“Bu vesile ile yine dinimizin en önemli emirlerinden olan Hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizin ibadetinin kabul olmasını diliyorum. Değerli şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve onların çok kıymetli ailelerinin, tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlıklı, huzurlu ve mutluluk dolu günler diliyorum.”

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.