Menderes YILDIRIM

Menderes YILDIRIM

Bir Tükrükle Cevap

07.01.2015 günü Avrupa'nın en önemli ülkelerinden Fransa'da bir olay oldu. Batılı halklar, yaşananlar karşısında; Müslümanlar olarak sürekli yaptığımız “öz eleştiriyi” bir defalığına da olsa yapmalıdırlar. Sürdükleri her “saltanat ve lükste;” dünya mazlumlarının “kanı, gözyaşı” vardır. Batılı devletler, çok “âh aldı,” alıyorlar. Haklıyı değil, hep güçlüyü oynuyorlar. Nereye kadar?

Fransa'daki olayları kim, neden yaptı bilemem, tıpkı “İkiz Kuleler'i” vuran 11 Eylül saldırısı gibi. Ancak, 11 Eylül sonrası gibi Müslümanlara; “işgal, sömürü, ölüm, gözyaşı” gibi ağır bedeller çıkarmak isteyen emperyalistlerin tetikte beklediklerini iyi bilirim. Onların bir ülkeyi işgal etmeden önce –gerekirse- kendi çöplüklerini bombaladıklarını ise dünya bilir.

Baksanıza Hısên Obama, olayların şifresini çözmüş ki şimdiden; “Terör tehdidi devam edecek, Fransa tetikte kalmayı sürdürmelidir” diyor.  Meğer “Siyah Deri Beyaz Maske'nin” (F:Fanon) kerameti de varmış.
Sormak lazım;
“İnsan, hayvan, tabiat ve dahi uzay hakları” için en güzel “tez” ve “yasaları” çıkaran Batılı ülkeler, bu yasaları, neden katlediyor? Mazlum halklara ait “kıt kaynakları,” cebren ve hileyle; yerli işbirlikçileri aracılığıyla çalan, sömüren kimlerdir?

Dünya halklarını, özellikle de Müslüman halkları; “zenci,” kendilerini de “beyaz” hatta “en beyaz” ilan eden; haklılığını, ezici silah üstünlüğüne dayandıran aynı zihniyet değil midir?

Avrupa'da işgalci olarak her hangi bir İslam ülkesi var mıdır? Müslümanlara ait İHA'lar, Avrupa semalarında ayrım gözetmeksin insan avladılar mı? Uzun menzilli füzelerle denizaşırı ülkelerdeki hedefleri vurdular mı? Avrupa'nın her hangi bir şehri; “Halepçeler…” gibi bombalansın diye -Le Pen'e, Vilders'e- kimyasal silah satan bir Müslüman ülke oldu mu?

Geriye gidersek; iki “Dünya Savaşı'nı” kimler, niçin başlattı? Hiroşima ve Nagazaki'ye  -yeryüzünün en büyük canavarı olan- atom bombasını kimler attı?
Global devlet terörizmi uygulayan, kumsaldaki çocukları vuran; suç dosyaları kabarık insanlık düşmanı israil gibi bir caniye -cezadan vazgeçtik- “suçlu” bile diyemeyen, her katliamı için; “..savunma hakkı var” diyen pul-perestler kimlerdir?

Irak'ta Ebu Gurayb, kıtalar ötelerde “Guantanamo” hapishanesini, havada işkence ve sorgu için “Uçak Hapishaneler” kullanmak, kimin kanununda var?
Müslüman ülkelerdeki darbeci “Sisileri” aklayan, en masum insanlık hakkı olan “tesettürü” bile çoğu yerde mahkûm eden hangi zihniyetin yargısıdır? Suç dosyaları kabarık!

Birileri, Yukarıda saydıklarımızla ilgili hala “ama'lı fakat'lı”soru sormaya yeltenirse onlara da Üstad'ın (ra) dediği; “..hatta bir kelime ile değil; belki bir tükrükle cevap veriyorum. Çünkü o devlet işte görüyorsunuz, ayağını boğazımıza bastığı dakikada sualine karşı, yüzüne tükürmek lazım gelir. Tükürün o ehl-i zalimin merhametsiz yüzüne”(Sözler).
İnsanlığın görmesi gerekenler;
Batı, İslam'ın/Müslümanların sinir uçlarıyla çok oynuyor. İslam ülkelerindeki her zulüm ve hukuksuzluğun arkasında Batılıların açık görüntüsü vardır. Müslüman ülkelerde ve dünyada “bilinen, bilinmeyen; açık, gizli” çevrelere –zannımca kasıtlı olarak- çokça malzeme veriliyor.

Avrupa'da İslam'a hayat hakkı tanımayan faşist PEGİDA faaliyetleri; AB yasalarına aykırı olduğu halde yönetimlerden destek görüyor.  Batılı aydınlar; ”2020, 2050'de Fransa'yı (Avrupa'yı) tesettürlü biri yönetecek, İslamiyet gelecek..” saplantısını(!?) işlememelidir.

ABD, BM, AB,  özellikle de aşağılık kompleksi görüntüsü veren İKT, Arap Birliği, Körfez İBT; kimi STK'lar, Müslüman yazar çizerler “ıspat-ı vücut yaparcasına, aferin beklercesine” olanları kınarken; işin arka planını, öbür yakasını da görerek onurlarını korusunlar.

Avrupalılar kusura bakmasın, ezici bilim ve teknik üstünlüğüne dayanan ömürlerini; “fırtına hatta kasırga ekmekle” geçiriyorlar. “Rüzgâr eken fırtına biçer” sözünü biliyoruz;  “kasırga ekenin neler biçeceğini” de Batı dünyası tüm dünyaya öğretecek gibi. İslam'ın bağrında eriyen azgın Moğolları unutmasınlar.
Unutulmamalıdır; “Batılıların ebedi dostları yok, ebedi menfaatleri vardır.” Şunu da yazalım: Fransa'nın işgalci askerleri, putperest ve Hıristiyanlar eliyle soykırım uyguladığı Mali'li Müslüman (Lassana B.); Paris'te bir Yahudi işyerinde 15 insanın hayatını kurtarmıştır. Yani kurtuluş İslam'dadır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.