Bismillah, diye başlıyoruz

Tüm imkânsızlık, sıkıntı, engel, tahammülsüzlüklere ve kirlenmiş dünyada temiz kalmanın zorlu mücadelesine rağmen, yalanın nam salmasına ve yalancının Üsküdar'ı geçmesine rağmen doğru olmanın, doğru yazmanın, doğru konuşmanın ve doğruların sesi olma misyonunu üstlenme gibi ağır bir yükün hamiliğiyle “sadece gerçekler” sloganıyla Haftalık Doğru haber Gazetesi 8 yılını geride bıraktı.

Âlemlerin Rabbine hamd olsun ki, gazetemiz bu uzun zaman zarfında ekonomik sıkıntılara ve dağdağalı gündeme rağmen ilke ve hassasiyetlerinden ödün vermeden yüzünün akıyla, haklı bir davanın sesi olmanın verdiği gururla; çalışanlarının, okuyucularının ve gönüllülerinin şeref ve izzetiyle bu günlere gelmiştir.

Fakat gazetemiz kendi yayın hayatı adına bir dönemi kapatmış, yeni bir döneme kapı açmıştır. Haftalık olarak çıkan gazetemiz, artık bu gün itibariyle günlük olmuştur. Hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun.

Dolayısıyla bu yeni dönem için biz de “bismillah” diyoruz.

Yoktan var edenin, insanı yokluktan varlık âlemine çıkarıp şeref bahşedenin, yerin ve göğün malikinin, âlemlerin sahibinin, cin ve insanı kendisine ibadet etmek üzere yaratanın, rüzgârlara yön verenin, denize, geceye ve dalgalara sözü geçenin adıyla başlıyoruz, “bismillah” diyoruz.

İnsana kılavuzluk etsinler diye on binlerce peygamberi vazifedar kılanın, imtihan olunana rehber olsunlar diye yüz suhufu ve dört kitabı inzal edenin, âdemoğluna iman ve küfür diye iki tercih sunanın, yaratılış gayesine hizmetkâr olanı bin bir güzellik ve enamla müjdeleyenin adıyla başlıyoruz, “bismillah” diyoruz.

Nebatatın, cemadatın, hayvanatın ve cümle zihayatın yaratıcısı olanın; güneşi, ayı, yıldızları döndürenin, galaksileri ve gezegenleriyle kâinata mana katanın, insana ruh, kalp ve akıl verenin; dağların yüklenmekten kaçındığı misyonla insanı kendisine yeryüzünün halifesi kılanın adıyla başlıyoruz, “bismillah” diyoruz.

Hak ve batıl savaşında hakkın bayraktarlığını yapan mücahitlerin ve muvahhitlerin adına, “Bismike ya Allah” diyoruz.

Yalın ayaklıların, muhtaçların, yoksulların ve kimsesizlerin adına, “Bismike Allah” diyoruz.

Mazlumların ve mustazafların adına “Bismike Allah” diyoruz.

Zalimlerin, zorbaların, müstekbirlerin ve emperyal güçlerin karşısında dik duran, karşı koyan yiğitlerin adına “Bismike Allah” diyoruz.

Gömlekleri arkadan yırtılmasına rağmen Hak namına mahpus damlarında ömür tüketen, hayat ve hürriyetin gerçek sahipleri, zindan bahadırları, Kur'an şakirtleri olan insanlık üstatlarının adına “Bismike ya Allah” diyoruz.

Allah davası uğruna anadan, babadan, yardan, diyardan geçen özlem, hasret, gurbet ateşiyle yanan Muhacirlerin adına “Bismike Allah” diyoruz.

Beytulharam'ın ve Mescid-i Aksa'nın hürmet ve kutsiyetiyle, Mekke-i Mükkereme'nin, Medine-i Münevere'nin, Filistin'in, Çeçenistan'ın, Suriye'nin, Irak'ın, Bosna'nın, Myanmar'ın, Eritre'nin, Moro'nun, Doğu Türkistan'ın, Sudan'ın, Somali'nin, Türkiye'nin, her parçasıyla Kürdistan'ın, her karış ümmet toprağının adına, “Bismike Allah” diyoruz.

Bağdat'ın, Şam'ın, Tahran'ın, İstanbul'un, Diyarbekir'in, Gazze'nin, Grozni'nin, Kabil'in, Beyrut'un, Kudüs'ün, Hersek'in, Haleb'in, Halepçe'nin, Hewler'in, Mahabat'ın, Felluce'nin, Mardin'in, Konya'nın, Elih'in adına, “Bismike Allah” diyoruz.

Velilerin, sadatların, ermişlerin, dervişlerin, âşıkların, tebliğcilerin, davetçilerin, şehitlerin adına “Bismike Ya Allah!” diyoruz. Hâsılı günlük gazetemiz, bize, size, cümle ümmete hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun. Vesselam.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.