Çanakkale’yi ziyaret edecek öğrenciler bilgilendirildi

Çanakkale’yi ziyaret edecek öğrenciler bilgilendirildi

Gaziantep’in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına Projesi” kapsamında Çanakkale’yi ziyaret edecek öğrencilerin bilgilendirme toplantısında öğrencilerle bir araya geldi.

Şahinbey Belediyesi, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında başlattığı “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına Projesi” ile öğrencileri ecdatlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Şahinbey Belediyesi tarafından Çanakkale’de ecdadıyla buluşturulacak olan gençler için Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

“Ecdada vefa borcumuz var”

Toplantıda öğrencilere hitap eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’de kefensiz yatan şehitlerin olduğunu ve o şehitlere karşı herkesin vefa borcunun bulunduğunu belirtti.

Çanakkale’nin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Tahmazoğlu, “Özellikle Kurtuluş Savaşı’nda Musul’dan, Kerkük’ten, Halep’ten, Filistin’den ve Libya’dan şehitler göreceksiniz. Çanakkale’de sadece Gaziantep’ten 582 tane şehidimiz var. Çanakkale’de toplamda 253 bin şehit vermişiz. Mermilerin havada çarpıştığı şiddetli bir savaşın orada eserlerini göreceksiniz.” dedi.

Tahmazoğlu, “Kefensiz yatan şehitleri gençlerimiz ziyaret edecek. Halen daha dokunulmamış, üzeri rast gele toprakla kapatılmış şehitlikler var. Şahinbey Belediyesi olarak Çanakkale’de 4 tane hiç dokunulmamış şehitliği yeniden ihya ediyoruz. Ecdada vefa borcumuz var. Onlar bu topraklar için canlarını seve seve feda ettiler. Allah bizi vatansız bırakmasın. Vatan yoksa ne namus ne de başka bir şey kalır, ezilirsiniz. O şehitlerimizin sayesinde bizler bu gün bu topraklarda yaşıyoruz. Geçmişten bu yana ülkemizin ilerlemesini ve söz sahibi olmasını istemeyen düşmanlarımız olmuştur olmaya da devam edecektir. 2023 Türkiye’sinin yöneticileri ve liderleri sizler olacaksınız.” diye konuştu.

“Öğrencilerimizin Çanakkale’de ecdadıyla buluşmasından dolayı oldukça mutluyuz”

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç da Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yapmış olduğu yatırımlarla Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek, “Öğrencilerimizin kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’de ecdadıyla buluşmasından dolayı oldukça mutluyuz. Şehitlerimizin geçmişten bugüne bize bırakmış olduğu vatan için göstereceğimiz vefa ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun eğitim ve eğitimciler için vermiş olduğu desteği unutmamamız gerekiyor. Son iki yıldır Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu LGS’ye giren tüm gençlerimize altı kitaptan oluşan soru bankası hediye etti ve denemeler yapıldı. Ayrıca 12’inci sınıfa gelen lise öğrencilerimizin tamamına 12 kitaptan oluşan soru bankaları hediye edildi ve denemeler yapıldı. Bunun ilçemize yansıması LGS sınavında 9 ilçe arasından altı dersin tamamında aritmetik ortalamayı yükseltip Gaziantep’in en başarılı ilçesi Şahinbey oldu.” ifadelerini kullandı.


Çanakkale’yi ziyaret edecek öğrenciler bilgilendirildi

Çanakkale’yi ziyaret edecek öğrenciler bilgilendirildi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler