Cumhurbaşkanı Danışmanlığına yeni atama

Cumhurbaşkanı Danışmanlığına yeni atama

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na Şeyda Nur Karaoğlu atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karara göre; Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na Şeyda Nur Karaoğlu atandı.

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu üyeliklerine; Yargıtay'dan İbrahim Acarlı , Danıştay'dan Ahmet Hüsrev Vural, ceza hukukçusu Prof. Dr. Mahmut Koca, idare hukukçusu Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar, anayasa hukukçusu Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu, Türkiye Barolar Birliğinden Av. Ünsal Toker, Devlet Denetleme Kurulu Üyesi İsmail Kurul, Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt  ve Adalet Bakanlığından Hakan Öztatar getirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda açık bulunan iş müfettişliğine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcısı Rahman Gülay atandı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı  nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer merkeze alındı.

Dışişleri Bakanlığı'nda açık bulunan Dış Politika Danışma Kurulu üyeliklerine Mehmet Ferden Çarıkçı ve Aydan Yamancan atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcılıklarına Engin İlseven ve Mehmet Özdemir atandı.

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Ismuk atandı.

3 ilin milli eğitim müdürü görevden alındı

Milli Eğitim Bakanlığı Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan görevlerinden alındı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda açık bulunan Yozgat İl Müdürlüğü'ne, Çankırı İl Müdürü Yusuf Möhür getirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Ahmet İpek ile Rehberlik ve Teftiş Başkanı Süleyman Değerli, görevlerinden alındı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat Erkal da görevden alınırken yerine Barış Saylak atandı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Volkan Mutlu Coşkun atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda açık bulunan Denetim Hizmetleri Başkanlığı'na da Vedat Çakıroğlu getirildi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.