1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Dışarının ittifakı, içerinin de ittifakıdır
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Dışarının ittifakı, içerinin de ittifakıdır

A+A-

Nasreddin Hoca canının sıkkın olduğu bir gün eşeğini önüne katmış sopayla vura vura sokaklardan ilerliyormuş. İnsanlar hocayı hiç böyle görmedikleri için karşılaştığı herkes bir şey söylüyormuş;

-Hocam yazıktır dövme hayvancağızı!

-Hocam sen de mi dövüyorsun eşeği, yapma hocam!

-Hocam, günah değil mi hayvana, sen bize merhametli olmamızı söylemiyor musun?

-Hocam yazıktır hayvana, vurma!

Kiminle karşılaşsa hepsi de mutlaka bir şey söylüyor, hocayı kınıyorlarmış. Sonunda dayanamamış hoca, ellerini kaldırmış, demiş;

-Fesüphanallah! Şu bizim eşeğin amma da hısımı, akrabası varmış ha!

Nasreddin hocaya bu sözü söyleten şey, karşılaştığı insanların sözlerinin ve düşüncelerinin yüzde yüz yanlış olmasından değil, hepsinin eşekten yana olmalarındandır.

15 Temmuzda bu milletin ittifakının asıl sebebi, darbecilerin dışarıyla ittifakından, milletin bunu apaçık görmesindendir.

Yoksa FETÖ ve elebaşının düşüncelerine yüzde yüz karşı çıktıklarından dolayı değildir. Hatta diyebiliriz ki bu ülke insanının dindarlık seviyesiyle FETÖ'nün sunduğu Ilımlı İslam düşüncesi büyük oranda örtüşmektedir.

Fakat bu milletin çoktan beri gördüğü bir şey vardı; FETÖ Amerika ile beraberdir, CIA ile beraberdir, Avrupa ile beraberdir ve PKK ile beraberdir. Dışarıyla olan bu ittifak içerinin de otomatik ittifakını sağlamıştır.

PKK, PYD, YPG'ye karşı verilen mücadeleyi ve operasyonları toplumun böylesine desteklemesi de aynı toplumsal kanunun neticesidir. Bu örgütleri söz konusu dış dünya ile ittifak halinde görmesi içerdeki ittifakı güçlendirmiştir.

Şimdi şu Almanya'nın başını çektiği ittifak da hiç şüpheniz olmasın aynı şekilde neticelenecek, bu ülkenin içerdeki ittifakı perçinlenecektir. Gerginlik hangi boyutlara ulaşırsa ulaşsın, bundan başka bir şekilde neticelenmeyecektir.

Varsın içerideki bazı zavallılar kendilerini avuta dursunlar ki; efendim, dış dünya bizimle, Almanya bizimle, Avrupa bizimle, Amerika bizimle diye.

Şu referandum süreci de aynı toplumsal kanun istikametinde ilerlemekte ve bu şekilde de neticelenecektir.

Bu millet dışarıdaki şer cephesinin bu ittifakını gördükçe “Fesüphanallah” çekecektir.

-Fesuphanallah! Şu bizim FETÖ'nün, PPK'nin amma da hısımları, akrabaları varmış ha!” deyip duracaktır.

Böyle bir benzetmeden dolayı bu arada Nasreddin Hocanın eşeğinden de özür diliyoruz, o zavallının ne böyle bir şer ittifakı vardır, ne de ihaneti söz konusudur, kendisini savunan adamlardan haberi bile yoktur.

Aslında şer cephesinin bu ittifakı insanımıza Allah Teâla'nın gerçekten büyük bir lütfudur. Onların ittifakı sayesinde insanımız da iç ittifakı sağlamıştır.

Aksi takdirde trilyonlar harcasaydınız böyle bir uyanışı gerçekleştiremez, hakkı hak olarak göremez, batılı batıl olarak göremezdiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.