Diyanet Vakfı Bitlis'te 3 bin aileye kurban eti dağıttı

Diyanet Vakfı Bitlis'te 3 bin aileye kurban eti dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı, vekâlet yoluyla kestiği yüzlerce hayvanın etini, Bitlis merkez ve 6 ilçesinde 3 bin ihtiyaç sahibi aileye dağıttı.

Dünyada olduğu gibi Türkiye'yi de etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgınının gölgesinde ilk Kurban Bayramı idrak ediliyor.

İhtiyaç sahiplerinin evlerine kurban etini ulaştırmak için Diyanet Vakfı, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye'de de seferber oldu.

İhtiyaç sahibi ailelerin evine kurban etini ulaştırmak için seferber olan Türkiye Diyanet Vakfı, Bitlis merkez ve ilçelerinde 3 bin aileye ulaştı.

Vekalet yoluyla alınan kurbanlıklar hijyen bir ortamda veteriner kontrolünde kesildi. Kesilen kurbanlıklar parçalanarak ambalajlandı. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe, maske ve hijyene azami dikkat gösterilerek kurban etleri dağıtıldı.

3 bin aileye ulaştırdıklarını belirten Baş Vaiz Safetullah Çiçek, kurbanın İslam’da önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatarak, imkânı olanların mutlaka kurban kesmesi gerektiğini söyledi.

Çiçek, "2020 kurban organizasyonu münasebetiyle ülkemizin dört bir yanından Diyanet Vakfımıza kurban vekaleti verildi. Bu kurbanlar gerek yurt içi gerekse de yurt dışında tüm şartlara riayet edilerek kesilmektedir. İlimize verilen 580 hisse kurban merkez ve ilçelerimizde kesildi. Kesilen kurbanlıklar yaklaşık 3 bin ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılmıştır. Covid-19 salgını nedeniyle gerekli tedbirleri aldık. Gerek kesim gerekse de dağıtımda sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına riayet edilerek çalışmalar yürüttük. Rabbim vekalet veren kardeşlerimizin kurbanlarını kabul etsin. Sağlıklı kurbanları temin etmek için uğraş gösterdik. Kesim ve dağıtım işinde yaklaşık 80 kardeşimiz çalıştı." diye konuştu.

İLKHA


Diyanet Vakfı Bitlis'te 3 bin aileye kurban eti dağıttı

Diyanet Vakfı Bitlis'te 3 bin aileye kurban eti dağıttı

Diyanet Vakfı Bitlis'te 3 bin aileye kurban eti dağıttı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler