Eğitim çalışanları için aşı çağrısı

Eğitim çalışanları için aşı çağrısı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, ayrım yapılmaksızın tüm eğitim çalışanlarının aşılanması çağrısında bulundu.

Eğitimcilerin ve okul çalışanları için aşılama sürecinin hızlanmasını istediklerini ifade eden Gök, yaptığı yazılı açıklamada, eğitim çalışanlarının risk altında olduğuna dikkat çekti.

Öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının, aşılamada ivedilikle ön sırada yer alması gerektiğini ifade eden Gök, “Aşı bekleyen eğitim çalışanları için Sağlık Bakanlığı harekete geçmiş durumda sayın Bakanımıza, geç kalınmış olsa da bu başlangıç için eğitim çalışanları adına teşekkür ediyorum. Ancak bu noktada acilen düzeltilmesi gereken birçok eksiklik var. Örneğin okullarda en fazla mesai harcayan okul yöneticileri ilkokullar hariç aşılanmıyor. Her gün tam zamanlı çalışan hizmetli, memur ve şefler aşılanmıyor. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde yine tam zamanlı çalışan personel ile üst yöneticiler aşılanmıyor. Bazı branşlara aşı yapılırken bazı branş öğretmenleri aşılanmıyor. Ücretli öğretmenlik yapan kardeşlerimiz de aşılanmıyor.” dedi.

Bu ve benzeri eksiklik ile aksaklıkların bir an önce düzeltilmesi çağrısında bulunan Gök, “Bırakın eğitim çalışanlarını kantinciden, servisçiye kadar her bir bileşenin eğitim sürecinin önemli paydaşları olduğu bilinciyle davranılmalı ve hiçbir eğitim paydaşı ihmal edilmeyip aşı sürecine dahil edilmelidir. Sonuç olarak hangi kademede, hangi platformda ve hangi statüde çalışıyor olursa olsun tüm eğitim çalışanları ayrım yapılmaksızın aşılanmalıdır.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler