Eğitimci Yazar Abdulkadir Aydoğan: Boşanmaların sebebi kalplere zerk edilen şeytani düşüncelerdir

Eğitimci Yazar Abdulkadir Aydoğan, Şanlıurfa'da verdiği seminerde, "Çocuklarımız birbirleriyle anlaşamıyor ve boşanıyorsa bunun sebebi şeytan ve taraftarlarının yıllarca kalplere zerk ettiği o şeytani düşünceler ve günahların neticesidir." dedi.

İdeal Eğitim Vakfı (İDEV), Şanlıurfa'da "Örnek Bir Aile: Peygamber Evi" konulu bir seminer düzenlendi.


Haliliye Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda selamlama konuşması yapan İDEV İl Temsilcisi Faruk Cengiz, "Günümüzde dahi toplum ve geleneklerin belki hoş karşılamadıkları, ancak sevgi ve muhabbetin artması için gerekli olan bazı davranışları Efendimiz aleyhisselatu vesselam henüz cahiliyeden yeni çıkmış Arap toplumu içinde daha o zamanlarda gösterebiliyordu." diyerek Hazreti Muhammed'in, eşi Hazreti Aişe ile yaptığı yarışmayı anlattı.

"Boşanmaların sebebi evlatlarımız değil; şeytan ve taraftarlarıdır"

Eğitimci Yazar Abdulkadir Aydoğan ise verdiği seminerde Türkiye'de birçok evliliğin boşanmayla sonuçlandığına dikkat çekerek, "Bu işin müsebbibi bizim genç kızlarımız ve genç evlatlarımız değil. Kaynana, kayınvalide değil. Bu işin müsebbibi şeytan ve taraftarlarıdır. Allah'a ve Resulüne bayrak açan kafirler, zalimler, münafık ve mürtetlerdir. Yeryüzünün her tarafını işgal eden siyonizmdir. Çocuklarımız birbirleriyle anlaşamıyor ve boşanıyorsa bunun sebebi şeytan ve taraftarlarının yıllarca kalplere zerk ettiği o şeytani düşünceler ve günahların neticesidir. Aile bağlarımızın zafiyeti ve güçsüzlüğüdür. Bu yüzden diyoruz ki gelin bu toplumun derdine derman olalım. Çözülmelere engel olalım. Çok şeyler yapabiliriz. Yeter ki bir irade ve Allah ile Resulüne tevekkül edelim." şeklinde konuştu.

Program, okunan dua ile sona erdi. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.