1. HABERLER

  2. BATMAN

  3. ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imzalandı
‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imzalandı

‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imzalandı

Batman Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Üniversitesi arasında ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

A+A-

Batman İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Batman Üniversitesi Rektörlüğü arasında ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

Batman Üniversitesi Merkez Kampüsünde gerçekleşen ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imza törenine Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulvahap Hınç katıldı.

Batman ilinde Mesleki ve Teknik Eğitimin niteliğini arttırmayı, eğitim hizmetlerini geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlayan ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’nü Rektör Uluçam ve Milli Eğitim Müdürü Kurtaran imzalayarak, protokolün hayırlı olması dileğinde bulundular.

Bilim ve teknolojideki gelişmelerin, eğitim alanında da hızlı bir şekilde sürdüğünü belirten Kurtaran, “Bu yenilikler, eğitimcilerin yeni bilgi ve teknolojileri öğrenmelerini, bu konularda yetiştirilmelerini zorunlu kılmaktadır. Mesleki ve teknik eğitim okullarımızın nitelikli işgücü yetiştirebilmeleri ve işgücü kalitesini arttırmaları ancak öğretmenlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleriyle mümkündür. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Batman Üniversitesinin ilgili fakülte ve yüksekokulları ile Mesleki ve Teknik Eğitim okullarında görev yapan atölye ve laboratuvar öğretmenlerimizin hizmet içi eğitimleri hususunda işbirliği yapmaları önem arz etmektedir. Mesleki ve Teknik Eğitim alanlarındaki hizmet kurumlarımız ile yükseköğretim kurumlarının hizmet içi eğitimde iş birliği yapmaları Batman İlinde eğitimin niteliğini arttıracak, eğitim hizmetlerini geliştirecek ve bu hizmetlerin yaygınlaşmasını sağlayacaktır.” dedi.  

‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imza töreninde kısa bir konuşma yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam; “Batman Üniversitesi olarak Batman’a bilim ve teknoloji alanında her türlü katkıyı sunmaya her zaman hazırız. Bugün Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile imzaladığımız bu protokolün gençlerimize, eğitimci arkadaşlara, Batman’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu. 

‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ kapsamında, Batman’daki mesleki ve teknik eğitim okullarında görev yapan 24 farklı alanda toplam 199 öğretmen, hizmet içi eğitime alınacak.(İLKHA) 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.