Engelleri aşmanın en kısa yolu: Maneviyat ve pozitif düşünce

Engelleri aşmanın en kısa yolu: Maneviyat ve pozitif düşünce

Mardin'in Artuklu ilçesinde ikamet eden ve 17 yaşından bu yana görme yetisini kaybeden 51 yaşındaki Riyad Tezcan, hayat mücadelesini anlatarak icra ettiği sosyal aktiviteler ve hayatından çıkardığı dersler hakkında gençlere tavsiyelerde bulundu.

17 yaşındayken aileden kaynaklanan genetik bir hastalıktan ötürü 34 yıl önce görme yetisini kaybeden Riyad Tezcan, şu an 51 yaşında ve hayatına devam ediyor.

Hayat mücadelesini, icra ettiği sosyal aktiviteleri ve hayatından çıkardığı dersler hakkında İLKHA'ya konuşan Tezcan, gençlere tavsiyelerde bulunarak, önemli olanın gönüllerin engelli olmaması olduğunu belirtti.

Tezcan, 25 yıldır rehber öğretmenliği yaparak aynı zamanda da en ehemmiyet verdiği Kur'an-ı Kerim'i ezberlemek ve kitap yazmak gibi aktivitelerle uğraştığını aktardı. Çok önem verdiği Kur'an-ı Kerim'in bir hayat düsturu olduğunu belirten Tezcan, bu hayat düsturuna gençlerin de önem vermesini, okumalarını ve bu düstur ışığında yürümelerini önerdi.

Mardin şehrinin engebeli, dar sokakları ve dar kaldırımları olduğunu aktaran Tezcan, daha düzgün yollar, sokaklar ve caddeler olsaydı daha rahat yürüyebileceklerini daha rahat gezebileceklerini ifade etti.