Muhammed ÜNLÜ

Muhammed ÜNLÜ

'Evet' demeliyiz

Bugün günlerdir konuşulan, tartışılan ve  beklenen o büyük gün... Yıllardır bir darbe yasasıyla (1982 Askeri darbe Anayasası ile) yönetilen Ülkemizin bu darbe anayasasından kurtulmasının, kendini yenilemesinin ve güçlenmesinin oylanacağı gün bugün...  Türkiye olarak sivil bir anayasanın kabulü için ilk adımını atmış, halk olarak askeri bir darbe anayasası ile devam mı yoksa sivil bir anayasanın mı? tercihinin yapılacağı gün bugün...

Tercihimiz Neden "Evet" olmalı?

Üst aklın, yabancı mihrakların,dış güçlerin, Siyonistlerin ve Emperyalistlerin uşaklığını yapan askeri bir darbe ile başa gelenlerin bize dayattığı 1982 Anayasası ile yönetilmeye dur demek için "Evet" demeliyiz.  

Tüm Avrupa'nın / Batı'nın "Hayır" kampanyaları yapmasına, Terör örgütlerine kucak açmasına ve zamanı geldiğinde maşa olarak kullanıp Türkiye'de kaos çıkarmak istemelerine karşı dik durabilmek için "Evet" demeliyiz.

Masaya atılmış bir kitapçıkla çöken bir ekonomi sonucu fakirleşen bir ülkeyi ve köşelerine çekilip uzaktan izleyen, hiç bir şey yapmayan Cumhurbaşkanlarını ve başbakanlarını hatırlamalıyız ve bu yüzden "Evet" demeliyiz.

Koalisyon partilerinin kurduğu hükümetlerin çıkarları doğrultusunda bakanlıkların pay edilmesini ve ülke borçlarının halka ödetilmesinin önüne geçmek için "Evet" demeliyiz.

Başörtüsü ile üniversite kapılarında bekletilen, kamuda işe alınmayan özgürlükleri ellerinden alınan bacılarımız için "Evet" demeliyiz.

15 Temmuz Fetö hainliğini ve bunların hakimlerinin/savcılarının daha öncesinde verdikleri kararlarla yüzlerce masumu yıllarca haksız yere hapislerde süründürdüklerini ve hala hapislerde adaletsizce yatanların olduğunu  görmeliyiz ve asla unutmamalıyız.  Adaletsizliğe dur diyebilmek için, adaleti talep etmek için "Evet" demeliyiz.

Ortadoğu'nun umudu olan ve İslam ülkelerinin bir araya gelebilmesini, birlikte hareket edebilmesini sağlayabilecek tek Ülke olarak bakılan Türkiye'nin daha güçlü olabilmesi için "Evet" demeliyiz.

Müslüman asla kararsız olmamalı. Elbet bir kararı olmalıdır her daim. Müslüman'ın vereceği her karar Kur'an'a ve Peygamberin sünnetine uygun olmalıdır. Bizim referans alacağımız tek bağlayıcımız Kur'an ve Peygamberimizin sünnetidir. Madem Türkiye İslam'ın lider ülkesi olarak görülüyor ve Müslümanların umudu olarak bakılıyorsa o zaman daha güçlü bir Türkiye için "Evet" demeliyiz.

 "Şüphesiz ki bir topluluk kendini değiştirmedikçe Allah da onları değiştirmeyecektir." (Rad - 11)

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.