1. HABERLER

  2. GAZİANTEP

  3. GAZİANTEP

  4. Evlilik programları aile yapısına ciddi zararlar vermektedir
Evlilik programları aile yapısına ciddi zararlar vermektedir

Evlilik programları aile yapısına ciddi zararlar vermektedir

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, TV’lerdeki evlilik programlarının aile yapısına ve topluma uyuşturucu ve şiddet olayları kadar ciddi zararlar verdiğini söyledi.

A+A-

TBMM’de evlilik programlarının incelenmesi için kurulan alt komisyon başkanlığına seçilen AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, evlilik programlarının aile yapısına çok ciddi zararlar verdiğinin altını çizerek, devletin aile bütünlüğünü korumakla görevli olduğunu ifade etti.

Mecliste evlilik programlarıyla alakalı gelen şikâyetler üzerine kurulan alt komisyonun başkanı olan AK Parti Gaziantep Milletvekil Canan Candemir Çelik, referandum çalışmaları kapsamında kadınlarla bir araya geldi.

Çelik, "Komisyonumuz gelen bu şikâyetler üzerine ve olayın vahameti üzerine kuruldu. Bu programlar, toplumun dinamiklerine toplumun en temel yapısına terörün ve uyuşturucunun verdiği zarar kadar büyük zararlar veriyor." dedi.

Milyonları eğlendirmek adına en mahrem olan anların deşifre edilerek insanların önünde sergilenmesi ve bunu sanki iyi bir şey yapılıyormuş gibi gösterilmesinin doğru olmadığını vurgulayan Çelik, "Evlilik programları en temel yapımız olan toplumun en güçlü olması gereken aile yapımıza çok büyük zarar veriyor. Biz de gelen bu şikâyetler üzerine böyle bir çalışma yapılması gerektiğini gördük. Anayasada devletin ailenin bütünlüğünü korumasına ilişkin çok açık ifadeleri var. Devlet bu konuyla ilgili direk bu yasada görevlendirilmiştir." ifadelerini kullandı.

"Evlilik sürecine ve mahremimize en büyük saldırı yapılıyor"

Evlilik programlarında direk olarak aile bütünlüğünün hedef alındığının altını çizen Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Evlilik programlarında direk olarak aile bütünlüğümüze ve en kutsal değerimiz olan evlilik kurumuna çok büyük zarar verdiğini, çok gayri ahlaki içeriklerin olduğunu, insanların orada kadın-erkek direkt maddiyat üzerinden indirgendiğini ve içerik olarak da insanları toplumu çok rahatsız edici içeriklerin olduğunu görüyoruz. Kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize, insanlarımıza hakarete varacak cümlelerin dahi kullanıldığını görmekteyiz. İnsanları fiziksel özelliklerinden dolayı eleştirildiği ve maddi varlıklarına göre eleştirildiği değerlendirildiği bu programları hep beraber görüyoruz. Bunlar toplumumuza, toplumun temelini oluşturan aile yapımızın kurulmasında en önemli süreç olan evlilik sürecine ve mahremimize en büyük saldırıyı yapıyor."

Evlilik programlarına toplumun da büyük tepkiler verdiğini ifade eden Çelik, "Milyonları eğlendirmek adına en mahrem olan anların deşifre edilerek insanların önünde sergilenmesi ve bunu sanki çok iyi bir şey yapılıyormuş gibi gösterilmesi doğru değil. Böylelikle toplumun dinamiklerine toplumun en temel yapısına terörün ve uyuşturucunun verdiği zarar kadar büyük zararlar veriyor. Bu programlar toplumumuzda da çok büyük bir tepki ile karşı karşıyadır. Biz de üzerimize düşen çalışmayı yerine getiriyoruz ve gereğini yapacağız." şeklinde konuştu.

İLKHA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.