Mustafa KARAKAŞ

Mustafa KARAKAŞ

Ey İsa affet bizleri!!

Halkının kahir ekseriyeti Müslüman olan bir ülkede insanlar piyango gibi bir kumardan neden uzak durmaz?

Adına yılbaşı kutlamaları denilen ve Hz İsa'nın doğum günü olduğu iddia edilen gecede haramların ittifakı bariz bir şekilde göze çarpıyor. İçki, kumar, zina… Ne ararsan var.

İğneyi biraz da kendimize batıralım. Müslüman halkımız neden bu haramlardan uzak durmuyor?

Tüm âlimler, kanaat önderleri, Diyanet piyango haram dediği halde insanlar neden bilet kuyruğuna girer? Neden hindi yeme hayalleri ile yılbaşı gününü iple çeker?

Biz Türkiyeli Müslümanlar İslam'ın aziz peygamberi Ruhullah Hazreti İsa'ya(as) yeterince sahip çıktık mı?

Onun mübarek Mevlid Gecesi'nde biz ne yaptık?

O'nun soylu mücadelesini anlatan programlar yaptık mı? Allah'ın ruh üfleyerek Hz. Meryem'e bahşettiği efendimizin soylu mücadelesini anlatmak için seferber olduk mu? Yoksa birileri bizim olayı okumamamız için meseleyi Çam-Hindi-Piyango-Noel Baba denklemine mi hapsetti?

Yıllar yılı bu dörtlünün İslam dışı olduğunu söylediğimiz halde neden Müslüman halkımıza ciddi derecede tesir edemedik?

Bunca sorudan sonra meramıma geçeyim!

Müslümanların Aralık ayını “Hz. İsa'yı ve Soylu Mücadelesini Anlama Ayı” ilan etmesi faydalı olmaz mı? Yılbaşı gecesi tekbirlerle, kasidelerle Ruhullah'ı (AS) anmamız nasıl olur? Hristiyan dünyasını silkeleyecek etkinlikler ile İslam'ın aziz peygamberinin mübarek mesajına yapılan bu çirkinliği durdurmak için seferber olmamız gerekmez mi?

“Yapmayın-etmeyin” demekle olmuyor, “İslam Peygamberi Hz İsa'nın(as) mesajına hakaret edilmesini engellemek için alternatifler üretmek zorundayız”

Bir peygamberin mübarek doğum gününde bu rezaletlerin yaşanması sizi rahatsız etmiyor mu yoksa? Hz Muhammed'in kutlu doğum gününde böyle bir rezaletin yaşanmasına hiçbirimiz tahammül eder miyiz? Hayır.

Hani biz peygamberler arasında ayırım gözetmiyorduk?

Geç kalmış olabiliriz ama artık harekete geçmeliyiz…

***

Şeytan ile Diyaloglar

Yıl 2001

Üniversite yıllarım, okula gidiyorum. İstanbul Büyükşehir belediyesinin önü… Yerde bir Milli piyango bileti. Kaldırdım… Tarihi geçmemiş…

Sağ yanımdan hızla yaklaştı Şeytan (ama ne hız)

-Bu haram değildir, çünkü sen bileti para ile almadın!

- Nasıl haram olmaz ya… Neyin karşılığı, hangi çabamın karşılığı olacak? diye cevap veriyorum.

Ama Allah var, hınzır işini iyi yapıyor.

Devam etti: ”Sen öğrencisin, bir günah varsa da seni niye bağlasın? Sen elini harama uzatmadın ki! Allah bu nimeti sana gönderdi. Emin ol büyük ikramiye bu bilete çıkacak.”

-Geç bu ayakları ister çıksın ister çıkmasın. Bana lazım değil diye içimdeki sese cevap veriyorum ama devam ediyor hınzır hem de en vurulmayacak yerleri hedef alarak.

-Hadi kendini düşünmüyorsun! Anladım. Ya Müslüman kardeşlerin! Kim bilir kaç tanesi evsiz barksız? Kuru ekmeğe muhtaç olduklarını bilmiyor musun? Bu kadar vicdansız olamazsın Mustafa?

Acı acı başımı salladım, içimdeki sese “sen ne zamandan beri Müslümanların derdi ile dertlenir oldun? Demek Müslümanların yaşadığı çileler seni üzüyor ha!!! Vay hınzır vay” dedim ve elimde tuttuğum bileti yırttım. O da o an defolup gitti.(Ya da içimdeki ses kesildi)

Evet, düşman(şeytan) gelişmiş saldırı silahlarına sahip. Adamına göre yaklaşır, zehri bazen bal kâsesinde bazen şarap şişesinde zerk eder.

Uyarın dostlarınızı! Önce bal kâsesinde içirtir günaha düşürür, sonra şarap kâsesinde içtirir ve (bu dönemde de piyango(kumar) haram mı olurmuş canım) sözünü söylettirip, küfre düşürür.

Uyarın dostlarınızı!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.