Mustafa KARAKAŞ

Mustafa KARAKAŞ

FETO'yu Tayyip değil; ABD tasfiye etti

Siz ABD'nin yerinde olsanız dünyanın pek çok yerine dağılmış binlerce okulu olan, milyarlarca dolara hükmeden, Türkiye'nin kılcal damarlarına kadar yerleşen, lideri yaşlı ve ölüme yakın olan bir örgütü nasıl tasfiye edersiniz?

Diyeceksiniz ki niye tasfiye etsin. Az biraz bekleyin.

Gülen katışıksız bir Amerikancıydı, doğru ama ölümü ile organizasyonu parçalanmayacak mıydı? Yeni lider tüm yapıyı bir arada tutabilecek miydi? Tutsa bile ABD'nin çıkarlarına Gülen kadar hizmet edecek miydi? Bu yapının içindeki gençler Gülen'in ölümü ile kendi ülkelerine hizmet etme ihtimali taşımıyorlar mıydı? Siz ABD'yi yöneten derin kadrodan olsanız oldukça başarılı olan Gülen yapılanmasının yurt içi ve yurt dışı eğitim kadrosunu ülkesine hizmet etme riski ile baş başa bırakır mıydınız?

Ve son soru: Bu yapının Türkiye'den nefret etmeleri için bir şeyler yapmanız gerekmez miydi?

Görünen o ki FETO yapılanmasını tasfiye eden ABD. Tasfiye nedeni yukarıdaki sorularda gizli. Fakat bu tasfiyeyi Türkiye devletinin eli ile yaptılar. Gülen'den MİT'i ele geçirmesi istendi ve bundan dolayı Hakan Fidan'a karşı inanılmaz bir medya savaşı verildi. Başarsalardı ABD başarmış olacaktı… Başaramazsalar lideri ölüme yakın olan bir grup ülkesinden ve hatta milli duygularından tamamen arındırılmış bir imha silahına dönüşecekti, savaştılar... Devletin tüm aygıtları kontrollerinde olduğu halde savaştılar.

Erdoğan'ın otoriterleşmesini bahane etmeleri dünyanın en komik yalanıydı. Zira liderleri otoriterizmin şahı idi. Kendileri dışında hiç kimseye bu savaşın neden başladığını/başlatıldığını izah edemediler. Zira otoritenin(FG) şimdi harp zamanı çığlıklarına, “neden?” diye sorabilecek bir kafa yapıları yoktu. FG ise CIA'nın “şimdi harp zamanı” sözünü tekrar etme dışında bir icraatta bulunamazdı, zira o her zaman onların adamıydı.

Bu savaşla ABD, dizginleyemediği Erdoğan'ın zayıflamasını sağlayacaktı. Milletin direnişi olmasaydı başaracaktı.

Bu savaşla lideri ölünce “milli olma ihtimali olan” bir yapı intihar ettirilecekti. Başarıldı.

Bu savaşla Türkiye'nin dış politikası savunmacı bir çizgiye çekilecekti. Ters tepti.

Hülasa muhterem cemaatçiler! Kazığın büyüğünü ABD'den yediniz ve daha çok yiyeceksiniz. Zira vasat İslam'ı engelleyecek proje zaten uygulamada ve gençlik maalesef hızla o yöne kaydırılıyor. Bu yeni proje tekfirci/mezhepçi İslam. Bu proje İslam dünyasının birbirini anlamasını engelleme ve ihtilafları kaşıma projesidir.

ABD için yapılabilecek her şeyi yaptınız. İslami uyanışı geciktirdiniz ama alternatif bir İslam modeli olamadınız. Çünkü vahşetle imtihan olunan İslam dünyasında çekim merkezi olamazdınız. Ancak devletin verdiği yolluklarla ve yol vermesi ile hormonlu bir şekilde büyüyebilirdiniz. Ve büyüdünüz tabii.

ABD'nin şimdi ise size ihtiyaç yok. Yavaş yavaş ölümünüzü izleyecekler sadece. Bu arada kullanışlı kadrolar ise zaten ABD'nin yolunu tuttu. Orada belki başka projeler için dondurucuya alınacaklar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.