Fransa İslam'a en düşman ülkedir

Fransa İslam'a en düşman ülkedir

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Ahmed er-Raysuni, Avrupa'daki Müslümanların maruz kaldığı ırkçı saldırıların tamamının Fransa'nın icadı olduğunu belirtti.

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Ahmed er-Raysuni, “Fransa İslam'a en düşman ülkedir” başlıklı bir makale yayınlayarak Avrupa'daki Müslümanların maruz kaldığı ırkçı saldırıların tamamının Fransa’nın icadı olduğunu belirtti.

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Raysuni, Avrupa'daki Müslümanların maruz kaldığı ırkçı, siyasi, yasal ve sosyal saldırıların tamamının ilk önce Fransa'da icat edildiğini, orada denendiğini, daha sonra da diğer Avrupa ülkelerine ihraç edildiğini vurguladı.

Pek çok ülkenin, radikalizm ve terörle mücadele kılıfı altında Müslümanlarla savaştığını dile getiren Raysuni, Fransa'nın İslam'a, kültürüne ve diline karşı artık açıktan savaş aşamasına geçtiğini belirtti.

Avrupa'da en çok cami kapatılan ve bu camileri açmak isteyenlerin pek çok engelle karşılaştığı ülkenin Fransa olduğuna değinen Raysuni, bu ülkenin halen kendisini Afrika'daki sömürgeleri üzerinde vasi olarak gördüğünü ve buralardaki İslami faaliyetleri yok etmeye çalıştığını belirtti.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.