Gasallara yapılan zam üzerinden din görevlilerine yapılan saldırıya tepki

Gasallara yapılan zam üzerinden din görevlilerine yapılan saldırıya tepki

Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, içinden geçilen bu zor süreçte fedakârca çalışan Diyanet çalışanlarını haksız yere itham etmeye, almadıkları zammı almış gibi göstermeye kimsenin hakkının olmadığını dile getirdi.

Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, her fırsatta İslami değerlere saldıran, İslami çalışmaları hazmedemeyen Sözcü gazetesinin geçtiğimiz günlerde "gassal"lara yapılan zam üzerine yaptığı "Doktora yüzde 16, İmama yüzde 100" zam" haberine tepki gösterdi.

Engin, verilmeyen zam üzerinden din görevlilerine saldırmanın büyük bir haksızlık olduğunu belirterek, "Pandemi döneminde bazı medya kuruluşlarında ve sosyal medya hesaplarından din görevlilerine haksız saldırılar yapılıyor. Bu zor dönemde fedakârca çalışan Diyanet çalışanlarını haksız yere itham etmeye, almadıkları zammı almış, verilmeyen ek ders ücretini verilmiş gibi göstermeye kimsenin hakkı yoktur." dedi.

Engin," Kamu hastanelerinde din hizmeti sınıfında çalışanları kapsayan Covid-19 ek ödeme genelgesi ile gassallara yapılan zammı bütün Diyanet çalışanlarına yapılmış gibi göstererek 'Doktora yüzde 16, İmama yüzde 100' zam manşeti ile bir gazete büyük bir manüpülasyona imza atmıştır. Halbuki Diyanet çalışanları pandemi döneminde kendi görevlerinin yanında vefa destek gruplarında, filyasyon ekiplerinde fedakârca görev almıştır. Özellikle sağlık çalışanlarımızın bu dönemdeki fedakâr çalışmalarını takdir ediyor her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesine zor bir dönemde sürekli sağlık çalışanları veya başka meslek grupları ile din görevlilerimizi karşılaştırmak, yapılabilecek en büyük yanlıştır. Kaldı ki yapılan zam Sağlık Bakanlığı'nda çalışan gassal (ölü yıkamakla görevli kişi)'lara yapılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışan din görevlilerine yapılmış bir zam söz konusu değildir." diye belirtti.

Yaşanan felaket ve zorlu süreçlerin birlik ve beraberlikle aşılabileceğini kaydeden Engin, şöyle devam etti:

"Bu süreçte her meslek grubu, üzerine düşeni fedakârca yapmaya çalışıyor. Coronavirus ile mücadelede tek ses, tek yürek olduğumuz bir ortamda sürekli diyanet mensuplarına saldırmak, almadıkları zammı almış, Kuran kursu öğreticilerine söz verilip de verilmeyen ek ders ücretini verilmiş gibi göstermek iyi niyetle bağdaşmayan durumlardır."

Gassalların ağırlıklı olarak Sağlık Bakanlığı, belediyeler ve üniversiteler bünyesinde görev yaptığını hatırlatan Engin, "Pandemi sürecinde zorlu şartlarda görev yapan bu kardeşlerimize yapılan ek ödeme zammını tüm Diyanet çalışanlarına yapılmış bir zam gibi göstermeye çalışmak iyi niyetten uzak bir habercilik anlayışıdır. Diyanet mensuplarımız; başkanından imamına, müezzinine; vaizinden Kur'an kursu öğreticisine… amiriyle, memuruyla bugüne kadar bu ülke için, bu millet için üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmıştır, yapmaya devam etmektedir. Din görevlilerine yapılmayan bir zam üzerinden manipülatif haberlerle din görevlilerimizle sağlık çalışanlarını karşılaştırmak, yapılabilecek en büyük haksızlıktır ve buna kimsenin hakkı yoktur. Yalan yanlış haberlerle toplumun dine, diyanete ve personeline yönelik

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.