Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ziyaretlerini sürdürüyor

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ziyaretlerini sürdürüyor

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay, yeni yönetimi ile birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etti.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'nin 11 Eylül’de yapılan 27’inci Olağan Genel Kurul’unda yeniden 3 yıllık göreve seçilen Ay ve yönetimi görev dağılımını yaptıktan sonra bir yandan “hayırlı olsun” ziyaretlerini kabul ederken bir yandan da ziyaretlerde bulunuyor.

Bu kapsamda Ay, yeni yönetimi ile birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Şahin, “Ustalık çok önemli. Ben artık bu dönemi ciddi bir ustalık dönemi olarak görüyorum. Yeni yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Bu ustalık döneminde birlikte çok başarılı işler yapacağız.” diye konuştu.

"Basınla ikiz kardeş gibiyiz"

Gazetecileri kabulünde basın ve kentin üst yönetimini "ikiz kardeş"e benzeten Şahin, “20 yıl önce ben alana girdiğimde buradakilerin hepsi vardı. Hep birlikte olgunlaşıyoruz, bilgeleşiyoruz, hep birlikte yaşlanıyoruz. Ama bu işte, bu makamlarda bakış açısı çok önemli. Ustalık çok önemli. Ben artık bu dönemi ciddi bir ustalık dönemi olarak görüyorum. Sizi tebrik ediyorum. Ben hep bize ‘ikiz kardeş’ diyorum. Fedakarlık isteyen bir mesleğiniz var. Zaman ve mekan tanımayan, gece yarılarına kadar çalışılması gereken bir meslek. Biz, çalıştığımız sürece sizlerle beraber çalışmamız gereken bir alan." dedi.

"Sizler halkla aramızda büyük bir köprüsünüz"

Basının yöneticilerle halk arasında büyük bir köprü olduğuna dikkat çeken Şahin, “Bu coğrafya zor bir coğrafya, risk çok yüksek. Bu nedenle bu coğrafyada güçlü olmamız lazım. Güçlü olmak da tek bir birimin gücü ile olmuyor. Topyekûn bir güç topyekûn bir seferberlik gerekiyor. Hem çalışanların hakkını hukukunu korumak hem onların iyi yetişmesini sağlamak gerekiyor. Çünkü sizin alan o kadar hızlı değişiyor ki bu alanda dijitalleşme, yeni iletişim mezunlarının iş bulması onların kendi alanında yetişmelerini sağlamak çok önemli. Yapılacak çok iş var. Bir de doğru haber almanın önemi var. Doğru ve hızlı bilgiyi ancak sizin aracılığınızla alıyoruz. O yüzden siz büyük bir köprüsünüz. Bizim yaptığımızı halka anlatmak, halkın beklentilerini bize söylemek, yapılan işi iki taraflı bir şekilde geçişlerini sağlamak gerekiyor. Biz, o yüzden sizden memnunuz." ifadelerini kullandı.

"Birlikte yapacağımız çok işler var"

Gaziantep'in ortak menfaatleri için birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapan Şahin, "Bu şehir sigorta, bu şehir önemli bir şehir. 2 milyonluk şehirde 500 bin mülteci var. Biz, şu anda ihracatta İzmir ile yarışıyoruz. Bu şehrin pastasını büyütmemiz, ekonomik kalkınmasını devam ettirmemiz lazım. İstihdam, ihracat üretmeliyiz. Sonuçta bu şehre sağlık, mutluluk ve güven oluşturmak zorundayız. Aynı gemideyiz. Bu ustalık döneminde birlikte çok iş yapacağız, biz sizleri seviyoruz. Bize de ne düşüyorsa bundan önce yaptığımız gibi bundan sonra da yapacağız." şeklinde açıklamada bulundu.

“Ciddi anlamda projelerimiz var”

Genel kurulda 173 üyenin oyunu alarak göreve geldiklerini belirten Ay, "Görev dağılımımızın ardından çalışmalara başladık. Ciddi anlamda projelerimiz var. Bu dönem, ustalık dönemimiz olacak, güçlü bir yönetim kurulumuz var. Ajanslarımızdan, radyolarımızdan ve gazetelerimizden temsilci arkadaşlarımız var. Zaten Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti, Gaziantep basınının amiral gemisi, 1969 yılında kurulmuş ve Güneydoğu’nun en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi. Ayrıca en çok üyesi bulunan ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın en çok basın kartı bulunan bir kuruluşuz." dedi.

"Toplu konutta ikinci etabı başlatacağız"

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni dönemle ilgili projeleri hakkında bilgi veren Ay, "Geçmiş dönemde de bizlere büyük desteğiniz olmuştu. Sayın Bakanımız Abdülhamit beyin, değerli milletvekillerimizin, ilçe belediye başkanlarımızın ve sizlerin önemli katkıları olmuştu. Tüm meslektaşlarımızı ev sahibi yapmıştık. Yine yeni dönemde sizlerin desteği ile toplu konutta ikinci etabımızı gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

"Yeni dönemde eğitime daha çok önem vereceğiz"

Yeni dönemde eğitime daha çok önem vereceklerini ifade eden Ay, “Seminerler, eğitimler vereceğiz. Sektörün gelişimi için raporlar ve projeler hazırlayacağız. Genç arkadaşlarımızı sektöre kazandırmak için çaba göstereceğiz. Gazete, TV, radyo ve internet siteleri için ayrı ayrı komisyonlar kuracağız. Ayrıca etik kurulu oluşturacağız. Etik kurulu, medyada yer alan haberleri basın meslek ilkeleri açısından değerlendirecek. Diğer şehirlerden duayen gazeteci meslektaşlarımızı getireceğiz. Yine geçmişte yaptığımız gibi basın ödülleri gecesi ve balomuzu yapmayı sürdüreceğiz. Ödül gecesi dolayısıyla şehrimize gelen tanınmış medya mensupları, görev yaptıkları gazete ve TV'lerde Gaziantep izlenimlerini yayınlayarak şehrimizin tanıtımına önemli katkı sağlıyor.” dedi.

"Gaziantep için güç birliği yapacağız"

Gaziantep’in faydasına olabilecek konularda ortak akılla hareket edebilmek çok önemli olduğunu dile getiren Ay, “Valiliğimiz, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ile nasıl değer katabiliriz, Gaziantep için nasıl fayda sağlayabiliriz diyerek ortak payda da buluşacağız. Hepimizin amacı Gaziantep'e değer katmaktır. Bu nedenle hep birlikte daha güçlü bir Türkiye ve Gaziantep için mücadele vereceğiz.” ifadelerini kullandı.


Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ziyaretlerini sürdürüyor

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ziyaretlerini sürdürüyor

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ziyaretlerini sürdürüyor

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ziyaretlerini sürdürüyor

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ziyaretlerini sürdürüyor

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ziyaretlerini sürdürüyor

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler