Gaziantep halkından Fransa ve Macron’un İslam düşmanlığına tepki

Gaziantep halkından Fransa ve Macron’un İslam düşmanlığına tepki

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, İslam dini hakkında haddi aşan sözlerine ve İslam düşmanlığı ile Fransa'nın İslam'a savaş açan ve provokasyon içeren sözde “karikatür” küstahlığına tepkiler artarak devam ediyor.

Macron’un, İslam düşmanlığına ve Hazreti Muhammed'e de (salallahu aleyhi vesellem) hakaret eden sözde karikatürleri devlet binasına yansıtmasına tepki gösteren Gaziantep halkı, Türkiye başta olmak üzere İslam ülkelerine Fransa’ya yaptırım uygulaması çağrısında bulundu.

Sömürgeci Fransa’nın ve Macron’un haddini aşarak, İslam’a ve Müslümanlara apaçık savaş açtığına dikkat çeken vatandaşlar, hiç kimsenin İslam’a ve değerlerine dil uzatmaya hakkının olmadığını vurguladılar.

Fransa ve Macron’un haddi aşan bu alçak girişimin İslam’a yönelik yapılan bir hakaret olduğunu ve bu konuda tüm Müslümanların ortak tepki vermesi gerektiğini belirten vatandaşlar, İslam düşmanlığına izin verilmemesi çağrısında bulundu.

Avrupa ve Fransa'nın, İslam'a ve Hazreti Muhammed'e dil uzatacak kadar hadlerini aşmalarında ki bu cüretini Müslümanların dağınıklığından aldığına dikkat çeken Osman Kör, Batı’nın asırlardır İslam’a ve değerlerine düşmanlık yaptığını belirtti.

“Müslümanlar olarak artık uyanmalıyız”

Avrupa ülkelerinin her zaman yaptığı İslam düşmanlığını yine gösterdiklerini belirten Kör, “Daha önce Danimarka'da da benzer karikatürler yapıldı. Daha öncede İslam’a yapılan benzer hakaretler var. Sadece karikatür değil, Ortadoğu’ya baktığımızda yeryüzünde akan kan hep Müslüman kanı ve Müslümanlara hep zulüm ediliyor. Bunların amaçları yeryüzünde İslam’ı ve Müslümanları bitirmektir. Ama inşallah bu amaçlarına ulaşamayacaklar. Çünkü biz Allah'a iman etmişiz. Onların bir planı veya tuzakları varsa Allah’ın da bir planı ve tuzağı var, Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Biz de Müslümanlar olarak artık uyanmalıyız, özümüze dönmeliyiz. Müslüman olarak görevimiz sadece namaz kılmak ve oruç tutmak değildir. Müslüman olarak vazifemiz; yeryüzünde Allah'ın dini hakim oluncaya kadar hep mücadele etmektir.” dedi.

“İslam dini inşallah tüm yeryüzüne hâkim olacaktır”

Batı’nın geçmişten bu yana sürekli olarak İslam düşmanlığı yaptığını ifade eden Mustafa Koç ise, “Geçmişten günümüze kadar sürekli İslam’ı aşağılama çabası içerisindeler. Bunları Allah'a havale ediyoruz. İslam dini inşallah tüm yeryüzüne hâkim olacaktır. İslam artık her tarafa yayılmaya başladı. Avrupa ve Amerika da bunu fark ediyor. Bundan dolayı İslam'a saldırıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Bu tür hakaretlere gereken dersi ve cevabı vermemiz lazım”

Fransa’nın İslam topraklarını işgal ederek yüzbinlerce Müslüman’ı katlederek soykırım uyguladığına dikkat çeken Muhlis Macit, “Fransızların geçmişten beri sömürgeciliklerini, başka dinlere sürekli dil uzatmalarını biliyoruz. Her türlü olmaz terbiyesizliği yapıyorlar. Allah bir şekilde belalarını verecektir. Müslümanlar olarak bizim de birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Bu tür hakaretlere de gereken dersi ve cevabı vermemiz lazım.” şeklinde konuştu.

“Biz kendimizi düzeltmediğimiz müddetçe kâfirler bu saldırılarını yapacak”

Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinin, bu gücü Müslümanların birlik içerisinde hareket etmemesinden aldıklarına dikkat çeken Mahmut Karaduman da şunları söyledi:

“Müslümanlar olarak dinimizi hakkıyla yaşamıyoruz. Bundan dolayı dinimize dil uzatabiliyorlar. İslam’ı aslında Batı’nın istediği gibi yaşıyoruz. Bütün sıkıntılarımızda bundan kaynaklanıyor. Bu tür saldırıların karşısında kişisel tepki pek fazla bir etki yapmıyor. Daha çok sivil toplum kuruluşlarının tepki vermesi ve devletleri harekete geçirmesi gerekiyor. Peygamberimizin Yahudileri Medine’den kovduğunu ve bunun Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) israilden özür diliyor. İslam ülkelerinin liderleri böyle olursa biz ne yapabiliriz? Müslüman gibi gözüken insanlarda sıkıntı var. Kâfir zaten kâfirliğin yapıyor. Önce biz kendimizi düzeltmeliyiz. Biz kendimizi düzeltmediğimiz müddetçe kâfirler bu saldırılarını yapacak.”

“İslam Birliğini kurmamız lazım”

Fransa başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde her fırsatta İslam’a ve değerlerine hakaret edildiğine dikkat çeken Burhan Yay ise, “İslam'a ve Peygamber efendimize yapılan hakaretler hiç hoş değil. Biz onların papalarına veya dini liderlerine hiçbir şey demiyoruz ama onlar sürekli bizim değerlerimize dil uzatıyorlar. İslam’ı ve İslam'ın değerlerini hazmedemiyorlar. Yüzyıllardır İslam'a düşmanlık yapıyorlar. Fransa'nın Cezayir’de yaptığı katliamlar herkesin malumudur. Sömürgeciliği aslında kendileri kurdu. Müslümanlar olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmamız, İslam birliğini kurmamız lazım.” diye konuştu.

“Bu tür saldırıları Müslümanların yekvücut olmasını istemediklerinden dolayı yapıyorlar”

İslam’ın yükselişini hazmedemeyenlerin İslam’a ve değerlerine saldırdığını belirten Mehmet Öztürk de şöyle konuştu:

“İslam'a ve Hazreti Muhammed'e (salallahu aleyhi vesellem) hakaret asla kabul edilemez. Avrupa ve Fransa, Müslümanları her zaman çekemiyorlar. Bu tür saldırıları da Müslümanların yekvücut olmasını istemediklerinden dolayı yapıyorlar. Bundan dolayı da Avrupa'daki Müslümanları sürekli hedef alıyorlar.”

Suriyeli Ömer Garşo da Macron’un, İslam'a alçakça hakaret ederek, Hazreti Muhammed'e (salallahu aleyhi vesellem) hakaret eden sözde karikatürleri devlet binasına yansıtmasına tepki göstererek, tüm Müslümanları İslam düşmanlarına karşı birlik olmaya çağırdı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.