Gaziantep Şahinbey Belediyesinden vatandaşlara temizlik malzemesi desteği

Gaziantep Şahinbey Belediyesinden vatandaşlara temizlik malzemesi desteği

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak Corona virüsüne karşı gerekli tedbirlerin alındığını ve bu yönde yeni çalışmaların yapılığını belirterek vatandaşların da bu konuda hassas davranmalarını istedi.

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüse karşı Türkiye genelinde önemli tedbirler alınırken, Şahinbey Belediyesi de iş yerlerine, vatandaşlara Nizip sabunu dağıtımı yaparken, sosyal marketten de alış veriş yapan alım gücü düşük vatandaşlara temizlik malzemesi dağıtıyor.

"Vatandaşımızın sağlığı bizim için önemlidir"

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Corona virüsüne karşı belediye olarak vatandaşlara destek olacaklarını belirterek, "Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan Corona virüs salgını ile ilgili Cumhurbaşkanımızın önderliğinde alınan tedbirler sayesinde salgın ülkemizde sınırlı sayıda kalmıştır. Gerek kurumlar gerek Şahinbey Belediyesi olarak gerekse de tüm vatandaşlarımızın hijyene yönelik alacağı tedbirlerle bu salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum." dedi.

"Küresel soruna dönüşen virüsü alacağımız tedbirlerle etiksiz hale getirmek istiyoruz"

Şahinbey Belediyesi olarak virüs salgın ortaya çıktıktan sonra belediye bağlı tesisler, camiler, kamu kurumları, parklar, taksi durakları, otobüs durakları ve vatandaşların genel olarak kullandıkları ortak kullanım alanların ekipleri tarafından dezenfekte edildiğini anımsatan Tahmazoğlu, şunları söyledi:

Temizlik ekiplerimizdeki araçlarla cadde ve kaldırımların yıkanma işlemi devam ediyor. Bunların yanı sıra sosyal marketimiz aracılığıyla vatandaşlarımıza daha önceden olduğu gibi hijyen malzemelerinin dağıtımını arttırarak sürdürüyoruz. Gaziantep'te üretilen zeytinyağı ile yapılan Nizip sabununu da iş yerlerine ve vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız. Amacımız; küresel bir sorun haline dönüşen Corona virüsünü alacağımız tedbirlerle etiksiz hale getirmek.

"Alacağımız tedbirler virüsten çok daha güçlüdür"

Tahmazoğlu, "Alacağımız tedbirler virüsten çok daha güçlüdür. Vatandaşlarımızdan da hijyene dikkat etmelerini istiyoruz. Ellerini ve yüzlerini sık sık sabunlamalarını özellikle rica ediyorum. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak sadece bu tedbirlerle ve yardımlarla sınırlı kalmayacağız. Önümüzdeki günlerde ise açıklayacağımız tedbirler ve desteklerle vatandaşlarımızı desteklemeye ve yardımcı olmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu günler diliyorum." ifadelerini kullandı.

İLKHA


Gaziantep'te vatandaşlara temizlik malzemesi desteği

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.