Gaziantep Şehir Hastanesi'nde pandemi bölümü oluşturulması talebi

Gaziantep Şehir Hastanesi'nde pandemi bölümü oluşturulması talebi

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, yapımı devam eden Gaziantep Şehir Hastanesi'nde bir blokun Covid-19 tedavisi için hizmete açılmasının kent için elzem olduğunu söyledi.

Yıldırım, Sağlık Bakanı ve Gaziantep milletvekillerine destek çağrısında bulundu. SGK’nın hastanelere yaptığı ödemelerde il bazlı hasta rakamlarını göz önüne alması gerektiğine vurgu yapan Yıldırım, daha önce SGK tarafından hastanelere ödenen pandemi ücreti ve yoğun bakım desteğinin durdurulması yönünde alınan kararın özel hastaneleri devre dışı bırakarak salgın mücadelesini olumsuz etkileyeceğini belirtti.

Yıldırım, "Üzülerek ifade ediyorum ki Gaziantep halkı, salgın sınavında başarısız oldu. Ne yazık ki vaka sayımız ve can kayıplarımız fazla. SGK’nın yaklaşık bir ay önce pandemi nedeniyle hastanelere verdiği desteğini geriye dönük olarak sıfırlama kararı da özel hastaneleri zor durumda bırakmıştır. Yaşanan süreç nedeni ile normal hasta sirkülasyonu da azalan özel hastaneler ne yazık ki fark ücreti almaya başlamak zorunda kalmıştır. SGK’nın il bazlı hasta rakamlarını göz önüne alarak ödeme yapma şeklinde bir uygulamaya geçmesi gerekiyor." dedi.

Gaziantep gibi vaka yoğunluğu olan illere destek mekanizmasının farklı olması gerektiğini ifade eden Yıldırım, "Gaziantep’teki vaka yoğunluğu göz önüne alındığında, Gaziantep Şehir Hastanesi'nde altyapısı uygun bir blok acilen Covid-19’lu hastalara hizmet vermesi için tamamlanmalıdır. İnanıyorum ki bu noktada pandeminin başlangıcından bu yana cansiperane çalışan sayın Sağlık Bakanımız ve Gaziantep milletvekillerimiz bize hak vererek, sesimizi duyacaklardır.  Toplum sağlığı için yetkililerin bir an önce bu konuda aksiyon almalarını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

İLKHA


Gaziantep Şehir Hastanesi'nde pandemi bölümü oluşturulması talebi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.