Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Sanayi Odası arasında iş birliği protokolü

Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Sanayi Odası arasında iş birliği protokolü

Gaziantep Sanayi Odası ile Gaziantep Üniversitesi arasında Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi ile GAÜN Sürekli Eğitim Merkezi (GÜSEM) indirim protokolleri imzalandı.

Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen törende açıklamalarda bulunan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep sanayisine ivme katacak her türlü iş birliği ve çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade etti.

Üniversite-sanayi iş birliği çalışmalarını hızlandırmaya çalıştıklarını belirten Özaydın, “İmzaladığımız protokol üniversite-sanayi iş birliğinin somut göstergesidir. Bu protokolle beraber hem sanayicilerimiz istihdam konusunda rahatlayacak hem de mezun olan öğrencilerimiz iş bulma kaygısı yaşamayacak. Gaziantep Üniversitesi olarak ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel alanda şehre katkısı olacak her türlü ortak çalışmaya ve iş birliğine hazırız. Misafirperverliklerinden dolayı Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“Gençlerimize avantaj sağlamak önceliğimizdir”

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi de Mesleki Eğitim Merkezi’nde yürütülen çalışmalar ve verilen eğitimlerle hem kursiyerlere hem de işverenlere önemli avantajlar sunulduğunu kaydetti.

GASBEM tarafından GAÜN öğrencilerine ve mezunlarına kazandırılacak olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ile kursiyerlerin yurt dışında da çalışma imkanı elde edebileceklerini kaydeden Ünverdi, “İmza törenini gerçekleştirdiğimiz Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi protokolü kapsamında merkezimizde eğitim alacak olan gençlerimize mesleki beceri ve nitelik kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca kursiyerlerimiz kendilerine kazandıracağımız Mesleki Yeterlilik Belgesi ile yurt dışında da çalışabilme imkanı bulabilecekler. Ülkemizin geleceğini inşa edecek olan gençlerimizdir ve her zaman gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Şehrimizin mesleki eğitimde daha üst seviyelere çıkması adına üniversite-sanayi iş birliği kapsamında bizlerle birlikte olan Rektörümüz sayın Prof. Dr. Arif Özaydın başta olmak üzere tüm GAÜN ailesine teşekkür ediyorum. Protokolümüzün hem öğrencilerimiz hem de sanayimiz adına güzel sonuçları olacağına yürekten inanıyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum. GÜSEM ile gerçekleştirdiğimiz indirim protokolü de GSO üyelerinin ve GSO personellerinin verilen eğitim ve hizmetlere avantajlı olarak ulaşmalarını sağlayacak.” diye konuştu.

Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Protokolü’nün ardından iki kurum arasında GSO üyelerinin ve GSO personellerinin GÜSEM bünyesinde düzenlenen kurslardan avantajlı bir şekilde yararlanmaları amacıyla indirim protokolü imzalandı.

Törene, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt, GÜSEM Müdürü Doç. Dr. İbrahim Giritlioğlu, GSO Mesleki Eğitim Hizmetleri Müdürü Yusuf İymen, Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (GASBEM) Genel Müdürü Ahmet Tuncer Sevük katıldı.


Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Sanayi Odası arasında iş birliği protokolü

Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Sanayi Odası arasında iş birliği protokolü

Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Sanayi Odası arasında iş birliği protokolü

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler