Gaziantep’te öğrencilere kırtasiye ve oyuncak seti dağıtıldı

Gaziantep’te öğrencilere kırtasiye ve oyuncak seti dağıtıldı

Gaziantep’te anaokulu öğrencilerine düzenlenen törenle kırtasiye malzemeleri ve oyuncak seti hediye edildi.

Şehitkamil Nikah Salonu’nda (ŞNS) düzenlenen programda konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep’te eğitim kalitesinin daha yükseklere çıkmasını istediklerini söyledi.

“Eğitim kalitesinin daha yükseklere çıkmasını istiyoruz”

Gaziantep’te eğitim kalitesinin daha da yükselmesinin yolunun okul öncesi eğitimden geçtiğini ifade eden Gül, “Çocuklarımız okul öncesi eğitimini iyi alırlar, zamanında alır, verimli bir eğitim süreci geçirirlerse ilköğretim başta olmak üzere eğitim hayatının her döneminde çok avantajlı duruma geçerler. Okul öncesi eğitimini almayan çocuklar, dezavantajlı başlıyorlar. Dolayısıyla da o dezavantajlı başladıkları süreç, eğitim hayatları boyunca hep böyle devam etmiş oluyor. Bu anlamda Gaziantep, birlikte iş yapma kültürünün yüksek olduğu bir şehir. 2015 yılından beri yani 6 yıldır belediyenin sosyal tesislerinde okul öncesi eğitimin yapılacağı mekanlar tahsis edilmiş. Mekanlar tahsis etmek önemlidir. Özellikle Gaziantep’te de daha da önemli. Ama bu mekanların ihtiyaçlarını karşılamak ve bunun sürdürülebilirliğini sağlamak daha da önemli. Ben Rıdvan Başkanımız başta olmak üzere Şehitkamil Belediyemizin her kademesinde buna katkı sunan çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Anne-çocuk eğitimine katkı vermiş oluyoruz”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Öncelikle 2021-2022 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. 2015 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde, aile merkezlerimizde 31 noktada ana sınıfı eğitimi veriyoruz. Sabahçı ve öğlenci olmak üzere 2015 yılından bu yana öğrencilerimize mekan olarak destek veriyoruz. Eğitici olarak da İl Milli Eğitim Müdürlüğünden destek alıyoruz. Malzeme ihtiyacı vardı. Bu konuda da 2015 yılından bu yana çocuklarımıza yönelik olarak hem kırtasiye malzemeleri hem de oyuncaklarla ilgili çalışmaları devam ettiriyoruz. Bizim aile merkezlerindeki ana sınıflarının bir diğer özelliği; bir sınıfta anne eğitim alırken diğer sınıfta da çocukların eğitim alıyor olmasıdır. Çocuklarımızın ilkokula hazırlanmalarına destek vermiş oluyoruz. Burada özellikle çocuklarımıza eğitim verirken diğer taraftan da Halk Eğitim Merkezi tarafından aldığımız desteklerle annelerimizin kişisel gelişimine yönelik olarak eğitim faaliyetlerini devam ettiriyoruz. Bu şekilde anne-çocuk eğitimine katkı vermiş oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Spor merkezlerinde de benzer bir faaliyeti geçtiğimiz yıl hayata geçirdiklerini belirten Fadıloğlu, “Anne ve çocuk beraber spor yapabilecek şekilde özellikle çocuklarımızın kas gelişimini tamamlayabileceği 4-6 yaş noktasında temel jimnastik derslerini verebilmek adına bir tarafta anne spor yaparken diğer taraftan da çocuklarımızın jimnastik yapmasını sağlayacak ortamı devam ettiriyoruz. Ben bu noktada emeği geçen başta sayın valimize, sayın kaymakamımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Başarılı bir eğitim yılını hepinizle birlikte yaşamayı temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı da Şehitkamil Belediyesi bünyesine bağlı aile merkezlerindeki ana sınıflarına yönelik kırtasiye ve oyuncak dağıtım törenine katılmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından kırtasiye malzemeleri ve oyuncak seti, öğrencilere teslim edildi.


Gaziantep’te öğrencilere kırtasiye ve oyuncak seti dağıtıldı

Gaziantep’te öğrencilere kırtasiye ve oyuncak seti dağıtıldı

Gaziantep’te öğrencilere kırtasiye ve oyuncak seti dağıtıldı

Gaziantep’te öğrencilere kırtasiye ve oyuncak seti dağıtıldı

Gaziantep’te öğrencilere kırtasiye ve oyuncak seti dağıtıldı

Gaziantep’te öğrencilere kırtasiye ve oyuncak seti dağıtıldı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler