Gaziantep’te öğrencilere ücretsiz kitap dağıtılacak

Gaziantep’te öğrencilere ücretsiz kitap dağıtılacak

Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki okullarda eğitim gören öğrencilere 6 milyon 949 bin 402 TL değerinde bir milyon 124 bin adet kitap, soru bankası ve deneme sınavı dağıtılacak.

Şahinbey Belediyesi, Gaziantep Valiliği öncülüğünde, Şahinbey İlçe Kaymakamlığı, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Şahinbey ilçesindeki okullarda eğitim gören öğrencilere kitap, soru bankası ve deneme sınavı dağıtmak için protokol imzaladı.

Törende açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, imzalanan protokolle dağıtılan kitapların öğrenciler için çok önemli olduğunu belirtti.

“Türkiye’nin en büyük eğitim protokollerinden birisi”

Türkiye’nin en büyük eğitim destek protokollerinden birini imzaladıklarını ifade eden Gül, “Nitelikli bir şekilde hazırlanmış bir çalışma. 1’inci, 2’inci, 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerine 10’ar setten oluşan seviyelerine göre kitap dağıtılacak. 8’inci sınıfta sınava girecek öğrencilerimize 6 kitaptan oluşan bir kitap seti verilecek. 12’inci sınıftaki öğrencilerimize 10 kitaptan oluşan kitap seti verilecek. Dağıtılan okuma kitapları hem öğretici hem de eğitici kitaplar ve kendi değerlerimizle örtüşen bilgilere sahipler. Başta Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu olmak üzere Şahinbey Belediyesi’nin her kademesinde çalışan mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“Türkiye’nin en fazla öğrencisine sahibiz”

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey’in akademik anlamda başarısının arttığını belirterek “Şahinbey Türkiye’de en fazla öğrenciye sahip bir ilçe. Geçen yılki öğrenci sayısıyla bu yılki öğrenci sayısı arasında 19 bin kişi artış gösteren bir ilçeyiz. Gaziantep valimizin öncülüğünde alt yapı ve üst yapıda birçok çalışmalarımız oluyor. Şahinbey olarak akademik anlamda da ciddi oranda başarısı artan bir ilçe olduk. Bu anlamda Şahinbey Belediyemizin dağıtmış olduğu kitapların ve setlerin çok ciddi katkıları oldu. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“11 bin 700.000 adet kitap dağıttık”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da öğrencilere kitap desteğinin devam edeceğini belirterek şunları söyledi.

“Gaziantep Valiliğimizin koordinasyonunda başlatılan ‘Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor’ kitap okuma kampanyasına, Şahinbey Belediyemiz tarafından ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimize aylık kitaplar dağıtarak destek oluyoruz. Dağıtılan kitapların okunması ile ilgili yarışmalar düzenleyerek hediyeler veriyoruz. Ayrıca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize okul kitaplarına yardımcı soru bankaları dağıtıp, deneme sınavları yapıyoruz. Bu protokolle ilkokul öğrencilerimize ayrı ayrı kategorilerde 746 bin tane kitap dağıtacağız. Ortaokul ve lise öğrencilerimize deneme sınavları yapıp 8’nci sınıf öğrencilerimize soru bankaları dağıtacağız. Lise öğrencilerimiz içinde 10 setten oluşan kitaplarla onların TYT ve AYT’ye hazırlanmalarına destek olacağız. Yeni dağıtacağımız kitaplarla birlikte bugüne kadar toplamda 11 milyon 700 bin kitap dağıtımı gerçekleştirmiş oluyoruz. Desteklerinden dolayı Valimiz Davut Gül’e, Şahinbey İlçe Kaymakamımıza ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

“Başarı oranı artıyor”

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise Şahinbey Belediyesi’nin verdiği desteklerle eğitimde önemli bir başarı sağlandığını belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun eğitime vermiş olduğu katkılar nedeniyle başarı oranında bariz bir şekilde artış var. İmzaladığımız protokolle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize kitap desteğinde bulunulacak. İlkokul çocukları için okuma kitapları, ortaokul çocukları için 6 kitaptan oluşan LGS’ye hazırlık setleri, AYT ve TYT’ye hazırlanan gençler için 10 kitaptan oluşan set, 8-12’nci sınıftaki öğrencilere deneme sınavları için destek verilecek.” diye konuştu.

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet İlbey de eğitime verilen desteklerden dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler