1. HABERLER

  2. GAZİANTEP

  3. GAZİANTEP

  4. GTO ile ATSO arasında Kardeş Oda protokolü
GTO ile ATSO arasında Kardeş Oda protokolü

GTO ile ATSO arasında Kardeş Oda protokolü

Gaziantep Ticaret Odası ile Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası arasında “Kardeş Oda” protokolü imzalandı.

A+A-

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Tuncay Yıldırım ile Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu’nun imzalarını attığı protokolle birlikte iki odanın daha güçlü bir şekilde bölgeye hizmet edeceği belirtildi.

İmza töreni öncesi açıklamalarda bulunan Yıldırım, bölgesel anlamda iş birliklerinin önemine dikkat çekerek, her platformda daha gür bir sesle var olabilmenin ancak birlik ve beraberlikle mümkün olduğunu söyledi.

“Bölgemiz ve kentlerimiz için birçok projede iş birliği yapacağız”

Gaziantep Ticaret Odasının Türkiye’nin en büyük 6’ıncı ekonomisin çatı kuruluşu olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Biz bölgemizdeki tüm şehirleri, oda ve borsaları kardeş ve yol arkadaşı olarak görüyoruz. Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasıyla da kader ve gönül birliğimiz var. Hiç şüphesiz ki attığımız bu imzalar iş birlikleri ve tecrübe paylaşımlarıyla bölgemize önemli değerler katacak. Gerek üyelerimizin gelişimi açısından, gerekse şehirlerimize kazandırılacak yeni projeler ve faaliyetler açısından bu tarz anlaşmalara GTO olarak önem veriyoruz.” dedi.

Yıldırım, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasıyla, GTO’nun yürütücüsü olduğu “Türkiye-AB Ticari Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” kapsamında da yol arkadaşı olduklarını belirterek, “Bölgemiz ve kentlerimiz için birçok projede iş birliği yapacağız. Hepimizin ortak paydası, illerimiz özelinde ülke ticaretini ve ihracatını canlandırmak, daha üst seviyelere taşımak.” ifadelerini kullandı.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu da Gaziantep’in dünyaya ismini duyurmuş ticaret ve ihracat şehri olduğunu belirterek, GTO ile imzaladıkları protokolün yapacakları ortak çalışmalarla perçinleneceğini söyledi.

Uslu, “Yaptığı çalışmalar ve bölgeye kattığı değerle tüm Türkiye’ye örnek teşkil eden Gaziantep Ticaret Odasıyla imzaladığımız bu protokol kardeşlik bağlarımızı daha da kuvvetlendirecek, şehirlerimiz ve üyelerimiz için ortak projelerle çalışmalar olarak geri dönecek. Sıkı iletişimimizi de hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Önümüzdeki süreçte hizmet standartlarımızı nasıl yükseltiriz, ticari hayatımızın yanında sosyal ve kültürel hayatımızı nasıl geliştirebiliriz bunların üzerinde duracağız.” ifadelerini kullandı.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.