Zülküf RÜZGAR

Zülküf RÜZGAR

Haçlılar Mali`de, Ya Müslümanlar Nerede?

Küfür milleti, Mali’yi işgal eden Fransa’ya destek vermeye devam ediyor. “ Küfür tek millettir” gerçeği bir kez daha tezahhür ediyor. Hatırlanacak olursa, Mali işgali başladığı zaman,  Kanada ve İngiltere’den hemen destek açıklamaları geldi. Daha sonra kayda değer ülkelerden/Rusya’dan destek açıklaması geldi. Birçok konuda Batı’ya muhalif olan Çin de bu işgali destekliyor. En son da, Amerika bu konuda deklare ettiği desteği, fiiliyata dönüştürdü.

Yıllarca sömürgecilerin çizmeleri altında ezilen Afrika’nın birçok ülkesinin yerli işbirlikçilerinden gelen destek de işin cabası. Nijer, Burkina Faso, Nijerya ve Togo gibi komşu ülkeler; bu işgalde Fransa’yı destekleyecek ve aktif olarak işgale iştirak edecek olan Afrika ülkelerinin askerleri ile birlikte hareket edecekler.


Özellikle Fransa’nın soykırım ve işgale tabi tuttuğu Cezayir’in; hava sahasını Fransa’ya açması, sınırlarını Fransa’nın bombardımanından kaçan Malili mazlum Müslümanlara kapatması ne kadar da acı… Tabi Cezayir halkı bunu istemiyor. Ama bu ülkenin başındaki laik zalim ve kan içici dikta böyle bir ihanetin içerisine giriyor.


Söz konusu İslam ve Müslümanlara karşı savaş olunca, farklı kutuplarda bulunan küfür milleti hemen bir araya gelebiliyorlar. Özellikle Müslümanların Mali’nin kuzeyini şeriatla ilan etmeye yönelmeleri ve diğer yarısının da böyle bir olasılıkla karşı karşıya olması, güç mücadelesi ve menfaat çatışmasında olan küfür milletini aynı zeminde bir araya getirdi. Mali bombalanıyor; ama dünya sağır… Mali bombalanıyor; ama ümmet sağır… Bu güne kadar yüzlerce sivil öldü. Bu katliamı ve zulmü kimse dile getirmiyor.


Müslüman kanı dökmekten başka hiçbir marifetleri olmayan işbirlikçi Arap yönetimlerden de işgale destek geliyor. Hatta Fransa Başkanı, Birleşik Arap Emirlikleri’nden destek gördüklerini açıkça belirtti. Ekonomik kriz içerisinde olan Fransa, Müslüman katliamına dönüşen bu işgali, yine halkı Müslüman olan ve işbirlikçiler tarafından idare edilen ülkelerin kaynakları ile finanse etmeyi düşünüyor.


Fransa, işgale başladığı ilk gün, Malili direnişçileri bir-iki hafta içerisinde bertaraf etmeyi düşünüyordu. Ama daha işgalin ilk gününde iki helikopterini ve mürettebatını kaybedince, Fransızların mağrurluğu, şaşkınlığa dönüştü. Belli ki, Fransa, buradaki direnişe fransız kalmıştı. Büyük bir paniğe kapıldı.


Elise Sarayı`ndan bir yetkili AFP`ye yaptığı açıklamada, Fransa ordusunun Mali`deki İslamcı grupların savaş kabiliyeti ve donanımından ötürü şaşkına uğradığını söyledi.


Yetkili, "Başlangıçta onların silahları olan, pikaplarında gezen gençler olacağını sanmıştık; ancak gerçek şu ki, iyi eğitimliler, donanımları ve silahları çok iyi. Libya`dan, son derece modern, sofistike bir donanım elde etmişler. Bizim tahmin edebileceğimizden çok daha etkililer" dedi.


Mali’ye girip katliam ve talan harekâtını tamamlamayı bekleyen Fransa, fena halde yanıldı ve her geçen gün asker sayısını daha da artırıyor.


Mali`deki İslami direniş gruplarına karşı, Batılı güçler ve işbirlikçi kukla yönetimler adeta seferberlik başlattı. Mücahitlerin direnişini kıramayan işgalci Fransa`nın yardımına ABD koştu.


ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Georghe Little, Mali yönetimi ve Fransa işgal ordusuna destek amacıyla C-17 tipi 5 savaş uçağı, 100`e yakın asker ve 124 tonu aşkın askeri mühimmat sevkiyatı yaptıklarını açıkladı.


Hatırlanacağı üzere, BM Genel Sekreteri Ban ki Moon, Mali cunta rejiminin yardım çağrısına anında karşılık vererek Kuzey Mali`ye asker gönderen Fransa`yı öve öve bitirememiş ve desteklerinden ötürü teşekkür etmişti.


Mali işgali bize şunu bir kez daha gösterdi ki; söz konusu İslam ve Müslümanlar ise, küfür güçleri, aralarındaki çekişme ve bloklaşmayı bir kenara bırakıp İslam’a topyekûn savaş açıyorlar. Neredeyse hiçbir konuda bir araya gelemeyen ABD, Rusya ve Çin; İslam’la savaş söz konusu olunca, hiç tereddüt etmeden bir araya geliyorlar. Afganistan’daki Amerikan güçlerine lojistik destek Rusya üzerinden yapılınca, ve asker tahliyesi için de Rusya güzergahının kullanılabileceği söylenince;  bu durumu, bazılarınca şaşkınlıkla karşılanmıştı.


Aslınca şaşılacak bir şey yoktu. Çünkü Afganistan’da Müslümanlara karşı bir savaş yürütülüyordu ve Haçlı zihniyeti bunu gerektiriyordu.


Evet, küfür ve zülüm ittifakının dayanışması böyle… Haçlılar Malili Müslümanların kanı ile vaftiz olmak için bir kez daha omuz omuza vermiş durumdalar. Peki, ya Müslümanlar nerede?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.