Hakkâri'de toplu etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı

Hakkâri'de toplu etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı

Hakkâri Valiliği, valilik ve kaymakamlığın uygun göreceği etkinlikler hariç, il sınırları içerisinde 18 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında tüm etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.

Hakkâri Valiliği, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, Coronavirus (Covid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması, meydana gelebilecek olası provokasyonların ve yaşanması muhtemel toplumsal olayların önlenmesi amacıyla il sınırları içerisinde 15 gün süreyle tüm etkinliklerin yasaklandığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, alınan yasaklama kararının detayları hakkında şu ifadelere yer verdi:

"2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11.Maddesi hükümleri gereğince;

Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, Hakkari il sınırları içerisinde (İl merkezi, İlçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 18 Eylül 2020 tarihi saat 00:01'den 02 Ekim 2020 tarihi saat 23:59'a kadar on beş (15) gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, konser, şenlik, meşale yakma, el ilanı/bildiri/broşür dağıtma, afiş/poster asma vb. türdeki her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.