Hayal Kurmak Serbestse Benim de Bir Hayalim Var

Sayın Başbakanın 15.01.2013 günkü gurup konuşmasındaki: "Biz aynı kıbleye dönen tek bir milletiz; biz 1000 yıldır bu topraklarda biriz, beraberiz, kardeşiz" ifadeleri beni duygulandırmıştır. Konuşmanın tamamı bu minvalde ve her Müslümanı duygulandıracak ifadeler ile dolu. Hele geçmişte Müslümanlara çektirilenleri özetlemesi ayrı bir duygu seline sebep olacak nitelikte.

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Dick Cheney, Amerikan askerlerinin, Irakta Çok elzem Amerikan çıkarlarına hizmet ettiğini belirterek bu çıkarı şöyle izah etti: “Teröristler, İspanyadan Endonezyaya, Kuzey Afrikadan Ortadoğuya uzanan bir İslâm İmparatorluğu kurmayı amaçlıyordu. Böyle bir İmparatorluk, İsraili haritadan silebilirdi.”

Bush, ulusal güvenlik konusunda danışmanlarıyla Camp David`de 16.09.2001 tarihinde yaptığı istişare toplantısının ardından başkent Washington`a dönüşünde Amerikan vatandaşlarına hitaben yaptığı konuşmada, ``Terörizme karşı bu Haçlı Seferi, bu savaş zaman alacaktır. Amerikalılar sabırlı olmalıdır`` dedi. Bu örnekler çoğaltılabilir.

İşte benim hayalim: Buna benzer çok sayıda batılı siyasetçinin sıkça vurguladığı Haçlı ittifakına karşı bir gurup toplantısında, Sayın başbakanın “NATO bir haçlı ittifakıdır. Biz Müslümanız,  Müslüman bir ülkenin Haçlı ittifakında yeri olamaz. Önümüzdeki ilk meclis toplantısında NATO ile olan tüm ilişkilerimizi sonlandıracak yasa teklifini meclise sunacağız. Bu ittifaktan çekildiğimiz gibi Afganistan ve diğer yerlerdeki NATO birliklerindeki askerlerimizi geri çekiyoruz. Ülkemizde NATO’ya ait ne kadar üs varsa hepsini en kısa sürede kapatıp askeri birliklerimizin emrine veriyoruz. Verdiği leopar tanklarını ne zaman nerede kullanmamız gerektiğine dair adeta bizimle dalga geçer gibi ültimatomlar veren Almanya’nın ve diğer batılıların Petriotlarını da iade ediyoruz. Biz D-8 ler olarak askeri tüm ihtiyaçlarımızı kendimiz üretecek yeterlilikteyiz. Merhum Erbakan hocamızın hayali olan bize yöneltilen füzeleri havada yönlendirip geri göndererek gönderildiği yerde patlatacak teknoloji için çalışmalarımız son aşamaya gelmiştir. Dick Cheney’in korktuklarının başına gelmesi kaçınılmazdır. İslam birliği kurulmuştur ve eski görkemine kavuşacaktır. ” Muhalefetin muhalefetine rağmen yasa meclisten geçiyor ve bir dahaki seçimde mecliste %5 barajını aşan hiçbir parti yok. AK Parti tek başına iktidar.

Başka bir gurup konuşmasında da: “Benim ofisime böcek yerleştirenlerin hangi mihraklar olduğu tarafımızdan tespit edilmiştir. Bunların zaman zaman benim gibi mütedeyyin Müslümanların ev ve işyerlerine böcek yerleştirerek, onların haksız yere mahkûmiyetlerine neden olduklarını da tespit ettik.   En son marifetleri de Mersinin Mut ilçesindeki bir kardeşimize karşı düzenledikleri komplodur. Bunların tüm tuzak ve planları tarafımızdan deşifre edilmiş olup konuyla ilgili soruşturmalar başlatılmıştır. Umarım kısa zamanda işi gücü böceklerle yasa dışı işler çevirmek olan bu B.K böcekleri hak ettikleri yeri yani cezaevini boylarlar (girdikleri cezaevlerinde lağımdan kaçmamaları için ilave önlemler alınacaktır.)

Bu iki gurup konuşması her zamankinden farklı olarak alkış yerine ayakta tekbirle karşılanıyor. Evlerde halk da bu konuşmalara tekbirlerle katılıyor.

Bu hayallerimin gerçekleşmesi için dualarınıza muhtacım. Vesselam.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.