Her Eve Bir Muhammed!

Ve Allâh'ın gelecek bir Peygamber'i var ki, gelmesi pek yakındır. O'nun gölgesi başınızın üzerine düştü. Ne mutlu o kimseye ki, O'na îmân edip de, O dahî ona hidâyet eyleye! Vay o bedbahta ki, O'na isyân ve muhâlefet eyleye!'

Bu sözler Nübüvvet öncesi Haniflerden olan Kuss bin Saide'ye ait. Peygamberimizin doğumuna yakın bir zamanda Ukaz Panayır'ında verdiği hutbede peygamberimizin gelişini müjdeliyor.

Her Kutlu Doğum mevsimi yaklaştığında O'na (S.A.V) dair faaliyetler başladığında, bu sözler tekrar tekrar çınlar gök kubbede hoş bir seda olarak.

Yine aynı günleri yaşamaktayız. Salavat kampanyaları, Sınavlar ve diğer çalışmalar Muhammedi Sevdanın yaklaştığını gösteriyor.

Kutlu Mevsim faaliyetleriyle milyonlarca insana Muhammedi Sevda'nın aşılandığına şahitlik ediyoruz.

7'den 70'e herkes O'nu okumaya ve tanımaya başladı. Rahmet peygamberi olup bizleri Cennete götüren klavuz Hz. Muhammed'in hem sünnetiyle hem de beşeri haliyle hatıralarda taze tutulması gerekiyor.

Buna götüren yollardan biri de her evde bir Muhammed'in olmasıdır. Hem anlamı hem de temsil ettiği kişilik açısından Muhammed isimli bir çocuğun olduğu ev elbette bereketlenecektir.

Peygamberin sürekli gündemde olması ve hatırlanması elzem bir durumdur. İşte bu yüzden de her eve bir Muhammed lazımdır.

Peygambere hürmeten çocuğuna Muhammed ismini koyanlara Peygamberimizin şefaat edeceğine dair rivayetler de göz önünde bulundurulacak olursa eğer, Muhammed İsmi'nin her boyutuyla kurtarıcı olduğunu görürüz.

Çocuğu olacak anne-babalara, Anne-Baba adayı gençlere diyoruz ki; Haydi gençler ‘Her Eve Bir Muhammed'

Evlerin nurlanması, bereketlenmesi için ‘Her Eve Bir Muhammed'

Muhammedi bir toplumun oluşması için, Muhammedi yuvaların, ailelerin inşa edilmesi gerekiyor. Bunun için de en büyük sorumluluk ebeveynlere düşüyor.

Ebeveynler, evlerinde kendilerine Muhammed'i (S.A.V) hatırlatan Muhammed Ahlaklı Muhammedler yetiştirmek suretiyle Muhammedi toplumun oluşmasın sağlayabilirler.

Tabi Muhammed isminin taşıdığı sorumlulukların da farkında olmak ve ona uygun çocuk yetiştirmek de buradaki en önemli konu. Evlerin ve toplumların Muhammedi olması için Muhammedi ahlakla yetiştirilmiş Muhammedlere gerçekten de çok ihtiyacımız var.

Mahşerde şahısların, kendi ve babalarının isimleriyle çağrılacağı gerçeğini de unutmayalım. Mahşer meydanında isminizin Muhammed ismiyle beraber söylenmesini istemez misiniz?

İster misiniz? O zaman haydi ‘Her eve bir Muhammed'

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.