HÜDA PAR Milletvekili Şahzade Demir: Gençlerimiz, geleceğimizi hem inşa hem de ihya edecek

HÜDA PAR Milletvekili Şahzade Demir: Gençlerimiz, geleceğimizi hem inşa hem de ihya edecek

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şahzade Demir, "Gençlerimiz, geleceğimizi değerlerimiz noktasında inşa etme sorumluluğunun kendilerine tevdi edildiğinin farkında olmaları gerekir." dedi.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin (GİBTÜ) 2023-2024 mezuniyet törenine katılan HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Demir, törende öğrencilere hitap etti.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi meydanında düzenlenen törende konuşan Demir, önemli mesajlar verdi.

Demir, "Eğitim öğretim demek aslında inşa etmek demektir. İnsanı inşa etmek, ilim ve teknolojiyi inşa etmek, geleceği inşa etmek ve medeniyeti inşa etmek demektir. Kendi değerlerinden ve özünden yoksun bir neslin geleceğini, medeniyetini, ilmi ve irfanı inşa etmesi mümkün değildir. Çağımızda, özellikle geldiğimiz noktada aidiyetin yok edildiği bir süreçten geçiyoruz. Her şeyden önce aile aidiyeti hedefe konulmuş. Yine inanç, coğrafi, etnik, ümmetsel aidiyet hedefe konulmuş. Yani hiçbir aidiyeti olmayan, tamamıyla ithal bir yaşantı kültürü yaşayan, kendisinin dışında bir hayatı, anlayışı temsil eden aidiyetsiz bir nesil ortaya konulmaya çalışılıyor. Her şeyden önce bizim medeniyetimizi inşa etmemiz, geleceğimizi inşa etmemiz ve geleceğimizi garanti altına almamız lazım." dedi.

Mezun olan öğrenciler için hayatın yeni başladığını belirten Demir, "Bundan sonraki asıl sorumluluk ve vazife bu kardeşlerimizindir. Özellikle bu noktada geleceğimizi değerlerimiz noktasında inşa etme sorumluluğunun kendilerine tevdi edildiğinin farkında olmaları gerektiğini hatırlatıyorum. Değerlerimizden kastımız da kadim, derin belki dünyada eşi benzeri olmayan bin yıllık değerlerimizi, kültürümüzü, kadim medeniyetimizi bilmemiz ve geleceğimizi ona göre inşaat etmemiz lazım. Bu vesile ile geleceğimizi inşa etme sürecinde kardeşlerimize başarılar diliyorum. İnşallah bundan sonra ki süreçte kendileri için, aileleri için ve memleketimiz için iftihar vesilesi olurlar. Rabbim muvaffak etsin. Allah utandırmasın. Velilerimizi de tebrik ediyorum; gözleri aydın, inşallah bundan sonraki süreçte hiçbir zaman gözleri arkada olmaz, çocukları her zaman onların iftihar vesilesi olacaktır." diye konuştu.

Demir'e, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer de eşlik etti. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.