HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Özaslan’dan teşekkür mesajı

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Özaslan’dan teşekkür mesajı

HÜDA PAR Şanlıurfa 3. Olağan Kongresi'nde İl Başkanlığına seçilen Emin Özaslan, kongrede emeği geçenlere teşekkür etti.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, 3. Olağan Kongresi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şanlıurfa'nın yeni bir yönetim felsefesiyle tanışacağını belirten Özaslan, "Öncelikle kongremize katılım gösteren Genel Başkan Vekilimiz Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu’na, siyasi partilerin il başkanlarına, ilçe başkanlarına, STK temsilcilerine, saygıdeğer delegelerimize ve halkımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Urfa için sadece şunu söyleyebilirim; Urfa yeni bir yönetim felsefesiyle tanışacaktır.  HÜDA PAR’ın farkı izlemiş olduğu politikalar ile ortaya çıkacaktır.” diye konuştu.

“HÜDA PAR’da görev devri yoktur, unvan devri vardır”

Partilerinde görev devri olmadığını, görevlerinin sürekli olduğunu vurgulayan Özaslan, “İlçe başkanlıklarında ve il yönetimimizde bazı değişiklikler oldu. HÜDA PAR’ın en büyük farkı şudur; belki bütün siyasi partilerde görev devri olur; fakat bizde asla görev devri diye bir şey yoktur. Bizde sadece unvan devri vardır. Dolaylısıyla ilçe ve il yönetimlerimizde unvan devri olan değişimler yaşandı. Bizde asla görev devri diye bir şey yoktur; çünkü bizde görev sürekli devam eder. Belki dikkat ettiniz, divanda benden önce görev yapmış olan iki il başkanımız da görevliydi. HÜDA PAR’ın farkı budur, görev devri yoktur, sadece unvan devri vardır.” dedi.

“İl yönetimimizin yarısını gençlerden oluşturduk”

Yönetimde gençlere öncelik verdiklerine değinen Özaslan,  "Urfa, Türkiye’nin en genç ilidir. Nüfus ve gençlik oranına baktığınızda en genç yaş ortalamasında Şanlıurfa birinci sıradadır. Dolaylısıyla biz de il yönetimimizin yarısını gençlerden oluşturduk. Gençlerin farklı bakış açıları, enerjisi var. Dolaylısıyla gençlerin siyasete çok ciddi oranda katkıları olacağını düşündük, o yüzden yönetimin yarısını gençlerden oluşturduk.” ifadelerini kullandı.

“Özellikle yeşil kravat ve sarı mendil taktım”

Kongrede takmış olduğu kravat ve mendil ile ilgili sosyal medyada kendisine sorular sorulduğunu hatırlatan Özaslan, "Özellikle sosyal medyada ve telefonla ‘Neden yeşil kravat ve sarı mendil taktınız’ diye merak edip soranlar var. Her şehrin kendine göre bazı renkleri vardır. Şanlıurfa’da sarı ve yeşil rengiyle bilinir. Urfaspor’un ve partimizin renkleri sarı-yeşil olduğu için giydim.” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.