1. YAZARLAR

  2. Sadullah AYDIN

  3. HÜDA PAR'a teveccüh artıyor
Sadullah AYDIN

Sadullah AYDIN

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

HÜDA PAR'a teveccüh artıyor

A+A-

Hem bölge illerinde yaşayan halkın hem de Türkiye genelindeki İslami kesimlerin HÜDA PAR'a ilgi ve teveccühü gün geçtikçe artıyor. Bunu haberlerde, televizyon ekranlarında, sosyal medyada ve bizatihi sahada müşahede edebiliyoruz.

Özellikle HÜDA PAR'ın bağımsız adayları sayın Zekeriya Yapıcıoğlu ve Aydın Gök   ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle dolaşıyorlar. Ve her gittikleri yerde insanların yoğun ilgisiyle karşılaşıyorlar. Kadınlar, çocuklar, erkekler, her kesimden insan Sayın Yapıcıoğlu ve Gök'le aynı karede görünmekten adeta mutlu oluyor. HÜDA PAR'ın Diyarbakır ve Batman'da gösterdiği Bağımsız adaylardan çok şey bekliyorlar. Onları seviyor, onlara güveniyorlar.

Kanaatimce bölge halkının ve ülke genelindeki İslami kesimin HÜDA PAR'a ilgisinin giderek artmasının ayrı ayrı nedenleri var.

Bölge halkının ilgisinin nedeni diğer partilerde görmedikleri samimiyet ve dürüstlüğü HÜDA PAR kadrolarında görmeleri. Bölge halkı, Hür Davanın adaylarında samimiyeti buluyor. Onların bakış ve tavırlarının ikiyüzlülükten uzak olduğunu müşahede ediyor. Onları meclise gönderdikleri zaman onları unutmayacaklarını, mecliste Batman halkının, Diyarbakır halkının ve diğer bölge halkının sesi olacaklarını biliyorlar.

Evet,  ne yazık ki bölge halkı  hem gariban hem de sahipsiz. Yurtsever geçinenler açısından da, İktidar partisi açısından da nasibi yok.  Sözde yurtseverlerin bölge halkına kazandırdıkları ortada. Kan, gözyaşı, yoksulluk ve emperyalist güçlere payanda olmak. Kürt halkının kaderini bir avuç Kürt bile olmayan solcunun, Komünistin insafına terk etmek.

Ama iktidar partisi açısından da bölge halkının şansı yok.  İktidar partisinin milletvekilleri ihale takipçiliğinden fırsat bulup bölgenin sorunlarıyla ilgilenmeye vakit bulamıyorlar. Hangi iktidar milletvekili Batman'a, Diyarbakır'a, Mardin'e, Siirt'e, Şırnak'a kaç fabrika kazandırdı? Kaç bin işsizi iş sahibi yaptı? Bölge illerinin hangi büyük sorununa çözüm buldu? Birkaç iş adamına bedelsiz arsa vermekle, birkaç zengine karşılıksız kredi verip zenginliğine zenginlik katmakla veya zengin iş adamlarının çocuklarının düğünlerine katılmakla bölge illerine  hizmet vermiş mi oluyor sayın milletvekilleri.

Bölge illeri, Türkiye'nin en yoksul kentleri. Gençlerimizin yarısına yakını ya işsiz ya da karın tokluğuna, sigortasız, iş güvenliği olmadan, işverenin insafına bırakılmış bir şekilde çalışıyor... Kahveler, sokaklar işsiz gençlerle dolu. Peki, iktidar partisi milletvekilleri ne yapıyor? Bir gün mecliste bölge illerindeki işsizliği gündeme getirdiler mi? Bölge illerine sahip çıktılar mı? Halkı işsizlikten kurtarmak, can çekişen, çoğu sefer dükkanlarını siftah yapmadan kapatmak zorunda kalan esnafın derdine çare bulmak için hangi projeye imza attılar. İhale takipçiliğinden başka ne yaptılar?

HÜDA PAR'ın adayları kendilerine güçlü bir destek verildiği zaman hem mecliste hem de meclis dışında halkın gür sesi olacaklarını, halkın talep ve sorunlarını cesurca ve yılmadan meclis ve ülke gündemine taşıyacaklarını belirtiyorlar. Sadece maddi değil, manevi sıkıntıların da çözümü için üzerlerine düşen sorumluluğu en güçlü şekilde yerine getireceklerini söylüyorlar.

Kürt halkının hem diline hem de dinine sahip çıkacağız diyorlar. Bölge illerinde gün geçtikçe artan ve gençliğin geleceğini tehdit eden, aileleri korkuya düşüren ahlaki yozlaşma, uyuşturucu ve benzeri hastalık ve sapmalarla karşı da önlem sözü veriyorlar.

Ve bölge halkı onlara inanıyor, ellerini güçlendirmek için hem mecliste hem de meclis dışında HÜDA PAR'a güçlü bir destek vermeye hazırlanıyor.

Türkiye genelindeki İslami kesimlerin nezdinde HÜDA PAR'a ilgi ve teveccühün gün geçtikçe neden arttığına gelince, onu da önümüzdeki yazıda değerlendiririz inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.