HÜDA PAR'dan yaşanan kan davaları için çözüm önerisi

HÜDA PAR'dan yaşanan kan davaları için çözüm önerisi

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, toplumun kanayan yarası olan kan davalarının oluşturduğu mağduriyetlere yönelik çözüm önerisinde bulundu.

Her hafta Cuma günü saat 11.11'de Şanlıurfa'nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta kan davalarının oluşturduğu mağduriyetlere yönelik çözüm önerisini paylaştı.

Özaslan, toplumda ara ara yaşanan ve büyük mağduriyetlere neden olan kan davalarını gündeme taşıdı.

"Olayla hiç alakası olmayan insanlar bu darbeyi yiyor"

1.png

Kan davaları ile ilgili konuşan vatandaşlar, "Her gün ölecekmiş gibi yaşıyorsun. Olayla hiç alakası olmayan insanlar bu darbeyi yiyor ve bu eziyeti görüyor. Birbirlerini vuruyorlar. Vurulan kişi, vuran kişinin akrabasını suçsuz sebepsiz bir şekilde vuruyor. Çocukları yetim kalıyor. Adam esnaf, işinde gücünde ve belki o akrabasıyla konuşmuyor bile. Adamın olaydan haberi yok, suçu yok, karşı taraf gelip adamın dükkânında ona saldırıyor. Bu adamın suçu ne? Birilerinin bu işe dur demesi gerekiyor." dediler.

"Bu işe bir çare bulunmalıdır"

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan'ın özellikle kan davalarındaki mağduriyetleri gündeme getirdiği için teşekkür eden vatandaşlar, "Biri kanlı olunca onunla birlikte aile ve akrabaları da hepsi kanlı sayılıyor. Bir insan, bir insanı vurduğu zaman sadece vuran şahıs kanlı olsun. Bu işe bir çare bulunmalıdır. Birisi bir olay yapınca, yüzlerce kişi onunla birlikte kanlı sayılıyor. Olayı yapan şahıs ile mağdur olan şahıs kendi aralarında hukuk mücadelesi versinler. Devlet (mahkeme) ne karar verirse ona uysunlar. Bu yanlışın bir an önce toplumdan kaldırılması lazım. HÜDA PAR İl Başkanı Emin Özaslan bir çare bulmak için uğraş veriyor. Allah (Celle Celaluhu) kendisinden razı olsun." diye konuştular

"İnsan hayatı kutsaldır ve dokunulmazdır"