Mustafa KARAKAŞ

Mustafa KARAKAŞ

İçki sofrasındaki meze: Ne olacak bu ülkenin hali

CHP'nin neden özellikle Anadolu'dan oy alamadığını öğrendik çok şükür. Nedeni Türkiye'nin geleceğini düşünmeyen CHP'li içkicilermiş.

Uzatmadan meramımı ortaya koyayım.

Hürriyet'ten Rıfat Başaran'ın aktardığına göre, Kılıçdaroğlu 81 il başkanıyla Trabzon'da bir araya gelmiş ve şu ifadeleri kullanmış: “Akşam meyhanelere gidiyoruz, açıyoruz rakıları, mezeler geliyor, başlıyoruz genel başkandan, öbür taraftan il başkanı... Ülkeyi kurtarıyoruz, kafalar çok iyi, eve gidiyoruz, kafayı vurup yatıp sabah bir şey yok. Elbette içki içilir ama Türkiye'nin geleceğini de düşünmemiz lazım”

Malum eski içiciler “Ne olacak bu ülkenin hali?” der öyle içerdi. CHP'li içicilerin ülkeyi düşündükleri yok, sadece içmek için içiyorlar. Yani Kılıçdaroğlu'na göre “Ne olacak bu ülkenin hali” deyip içseler aslında problem yok.

Hülasa “Ne olacak bu ülkenin hali” sözünü içki sofralarına meze yapmak istiyorlar. Böylece halka yaklaşacak ve halkın hissiyatına tercüman olacaklar!

Ne diyelim! Biri içki masasında devlet kurdu bir diğeri içki masasından iktidara ulaşmanın yolunu arıyor.

 “İSTİSMAR YASASINI” İSTİSMAR ETTİLER

3 bin 800 aileyi ilgilendiren ve kamuoyunda cinsel istismar yasası olarak bilinen taslak rafa kaldırıldı. Yasadan genç yaşta dini nikâh ile evlenenler faydalanacaktı ya seyreyledik gümbürtüyü. Ülkede ne kadar solcu/kemalist varsa başımıza ahlak abidesi kesildi. Zannedersiniz ki “hamile kalırım doğurmam” , “benim bedenim benim kararım” diyenler kendileri değil de Venüs gezegeninin çağdaşları idi.

Ve dahası eşcinsel evliliği savunanlar sanki Mars'ın gayları imiş gibi bir ahlakçı pozları vardı ki sorma gitsin! Keşke çokça övündükleri rahmetli başörtülü babaanneleri görseydi bu günleri de gurur duysaydı demagog torunları ile

Bir çift söz de AK Partiye. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tasarının geri çekilmesi ile ilgili “iyi anlatamadık” dedi. Tamam, iyi anlatamadınız ama daha iyi anlatma yöntemini deneyeceğinize neden düzenlemeyi geri çekiyorsunuz?

Hem “bu konuda mağduriyet var” diyeceksiniz hem de “kamuoyuna iyi anlatamadınız diye mağduriyetin devam etmesine göz yumacaksınız”, bu adalet mi? Kaldı ki bu mağduriyetin oluşmasına neden olan yasayı da siz getirmemiş miydiniz?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.