İDEV Nusaybin’de “Ailem Cennetim Olsun” semineri düzenledi

İdeal Eğitim Vakfı, 8 aylık “Ailem Cennetim Olsun” seminerlerinin ilkini Eğitimci ve Yazar Özkan Yaman’ın katılımıyla Mardin’in Nusaybin ilçesinde gerçekleştirdi.

İdeal Eğitim Vakfı (İDEV) tarafından düzenlenen “Ailem Cennetim Olsun” seminerine, Eğitimci ve Yazar Özkan Yaman’ın katılımıyla Nusaybinliler yoğun ilgi gösterdi.

İdeal Eğitim Vakfı (İDEV) Nusaybin temsilcisi Şahin Hatipoğlu tarafından Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik, Talha Yasir Şimşek’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Eğitimci yazar Özkan Yaman, “Benim Değil Bizim Hakkımız” konusu üzerinde semineri gerçekleştirdi.


Yaman, İslam dininde kadının değeri ayaklarının altında cennet olurken, Avrupa’da ise kadının bir nesne olarak, köle olarak görüldüğünü belirterek, “Yaklaşık 13 yıldır televizyonda aile programı yapıyoruz, bin bölüme yakın programımız yayınlandı. Birçok sorunlu aileyi dinledik. Bazılarının sorunları çözüldü, ancak hala uğraştığımız aileler var. Uyurken, bu sorunlara nasıl bir çözüm bulabileceğimizi düşünüyorum. Kiminle konuşabiliriz, ne söyleyebiliriz diye düşünmeden uyuyamıyorum. Bu tür sıkıntılar hayatın bir gerçeği. İnsanı tanımanız ve birbirinizi tanımanız gerekiyor. Kur’an-ı Kerim bize insanı tanıtıyor. Ey insan, sen kimsin? Bu sorunun cevabı Kur’an’da var. Ey kadın, sen kimsin? Bu sorunun cevabı yine Kur’an’da var. İnsan; hırslıdır, bencildir, acelecidir, nankördür, acizdir. Bununla ilgili Kur’an’da birçok ayet-i kerime okuyoruz. Koca-kadın tarif edilmiş, örnekleri anlatılmıştır.” şeklinde konuştu.