İstanbul Valiliğinden ‘Evinde Kal İstanbul’ çağrısı

İstanbul Valiliğinden ‘Evinde Kal İstanbul’ çağrısı

İstanbul valiliği, dünyayı etkisi altına alan Corona virüs ile ilgili alınan önlemler ve vatandaşların alması gereken önlemlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

İstanbul’da da Corona virüs salgınıyla mücadele edildiği vurgulanan açıklamada, devletin gerekli önlemleri aldığı ve almaya devam ettiği belirtildi.

Alınan tedbirler kapsamında, İçişleri Bakanlığının genelgesi ile 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarla kronik hastalığı bulunanların dışarı çıkmalarının yasaklandığı belirtilen açıklamada, “Özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere valiliğimiz ve ilçelerimizde ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ ve ‘Vefa İletişim Merkezleri’ kuruldu. Bu merkezlerin iletişim bilgileri, valiliğimizin ve kaymakamlıklarımızın internet siteleri ile sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Öncelikli risk grubundaki bu vatandaşlarımızın; 112, 155 ve 156 çağrı merkezleri üzerinden yaptıkları başvurularda ilgili ilçelerimizin Vefa İletişim Merkezine yönlendiriliyor.Valiliğimiz koordinasyonunda; kaymakamlıklar, güvenlik güçleri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” denildi.

“Resmi kurumlar dışındaki hiçbir açıklama ve bilgiye itibar etmeyelim”

Resmi kurumların dışındaki açıklamalara itibar edilmemesi belirtilen açıklamanın devamında ise şu bilgilere yer verildi:

“Değerli büyüklerimiz, sizler bizim dua kapımızsınız. Varlığınız bizim için berekettir. Maalesef Corona virüsün tehdit ettiği en riskli grupta sizler bulunuyorsunuz. Bu süreç, kesinlikle çok önemli bir tedbir dönemidir. Kendinizi, sevdiklerinizi, şehrinizi ve ülkenizi düşünerek, bu dönemde lütfen evlerinizden dışarı çıkmayın. Bir evladınız olarak sizlerden istirham ediyorum. ‘Evinizde Kalın.’ Kıymetli İstanbullular, bu süreç, top yekûn bir mücadele sürecidir. Bu salgından korunmak için sadece 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamaları yeterli değil. Tedbirli olmak, toplum sağlığı açısından kaçınılmaz bir zarurettir. Sayın Cumhurbaşkanımızın vurguladıkları gibi ‘Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değil’  Ülkemiz ve sağlık çalışanlarımız yürekten alkışlanacak bir mücadele veriyor. Bizler de bu mücadeleyi üzerimize düşen sorumlukları yerine getirerek destekleyelim. Corona virüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’mızın açıkladığı tedbirlere uyalım.  Resmi kurumlar dışındaki hiçbir açıklama ve bilgiye itibar etmeyelim. Bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Bunun için ‘Evinde Kal İstanbul!’ diyoruz.”

İLKHA

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler