İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Şenlik: Üç aylar ile maneviyat mevsimine kavuşuyoruz

Mübarek üç ayların önemi hakkında konuşan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Molla Mehmet Şenlik, üç ayları komple ibadetle geçirmek mümkün olmasa da çıtayı biraz daha yükseltmek gerektiğini belirtti.

23 Ocak'ta başlayacak olan mübarek Üç aylar ve perşembeyi cumaya bağlayan gecede idrak edilecek olan Regaip Kandili ile ilgili İLKHA muhabirine değerlendirmede bulunan İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Molla Mehmet Şenlik, Üç aylar mübarek aylardır. Kurtuluş, istiğfar, arınma ve tövbe mevsimidir. Mübarek gün ve gecelerin oluşu nedeniyle Üç ayların kıymetli olduğunu söyledi.

"Oruç tutmakla nefsimizi Ramazan ayına adapte ediyoruz"


Gelecek haftada Recep ayının başlamasıyla Üç ayların gireceklerini belirten Şenlik, "Recep ayındaki asıl en önemli faktörün ilk Cuma gecesi hem hayırlı olması hem de Regaip gecesi iki hayırlı gecenin birleşmesiyle meydana geliyor. Şaban ayının 27'nci gecesinde Miraç Kandili vardır. Şaban ayının 15'nde Beraat Kandili vardır. Ramazan ayının son 10 gecesinde Kadir Gecesi vardır. Bu aylar faziletini bu gecelerden dolayı almıştır. Üç ayları komple ibadetle geçirmek mümkün olmasa da çıtayı biraz daha yükseltmek gerekiyor. Yavaş yavaş Ramazan ayına hazırlık yapmak gerekiyor. Recep ayına girildiğinde artık bu mevsime girmiş oluyoruz. Oruç tutmakla nefsimizi Ramazan ayına adapte ediyoruz. Şaban ayında biraz daha ibadetlerimizi artıracağız." dedi.

"Kur-an-Kerim'i üç aylar mevsiminde daha çok okumamız gerekiyor"