Mehmet Güven ÖZER

Mehmet Güven ÖZER

Kardeşliği İslam düşmanlarından öğrenmek

Bizler kardeşlik edebiyatından dem vurmaya başlayacağımızda, hemen Hucurât sûresi 10. ayete müracaat eder ve “Müminler ancak kardeştirler” diye hitaplarımıza başlarız. Ya da Ali İmran suresi 103'te geçen; “Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp, bölünmeyin” ayetine sığınırız. İşi biraz daha ileri götürüp, Hz, Peygamber'in Veda Hutbesinde belirttiği ve “Müslüman Müslümanın kardeşidir” diye başlayan sözlerine de müracaat ederiz.

Ama yeryüzü coğrafyasına baktığımızda bu nutuklarımızın pek bir işe yaramadığını müşahede ederiz. Başta Suriye olmak üzere dünyanın birçok yerinde Müslüman kanının yine Müslümanlar tarafından akıtıldığını görürüz. Hem de emperyal devletlerin çıkarları uğruna. Ya da üzerinde yaşadığımız bu coğrafyada kumpaslar kurarak, nice masum Müslümanı zindanlara tıkmakla, israil ve Amerika'nın istediği kıvama gelme rüştünü ispatını, yine badem bıyıklı, başı külahlı Müslüman insanlar tarafından gerçekleştirildiğini geçmişte görmüştük. Maalesef 20 yaşında zindana giren o civanlar, şu an 40'lı yaşlardadırlar.

Geçenlerde bir ittifak dikkatimi çekti. Yanlış anlamayın, Müslümanlar arasındaki bir ittifaktan söz etmeyeceğim. PKK cenahında ilginç bir birliktelik yaşandı. Hayıflanmamak elde değil. 12 Mart 2016 tarihinde haber sitelerine şöyle bir haber düştü: “MLKP,  HYPERLINK “http://www.haberler.com/pkk/” \o “PKK Haberleri” PKK, TKP/ML, DKP, MKP, TKEP/L, TİKB, THKP-C/MLSPB ve Devrimci Karargâh, Aralık ayından itibaren yürütülen tartışma sürecinin ardından Halkların Birleşik Devrim Hareketi'nin kuruluşunu ilan etti.”

Basın toplantısı Kandil'de yapıldı. Bildiriyi PKK liderlerinden Duran Kalkan okudu. Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? PKK bu marjinal örgütleri kendi kanadı altına aldı. Tabi sadece harflerden müteşekkil olan örgüt isimlerinin açılımını vermezsek, yapılan ittifakı tam anlamıyla anlamlandırmayabiliriz.

- Marksist Leninist Komünist Partisi (MLKP)

- Kürdistan İşçi Partisi (PKK)

- Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML)

- Devrimci Komunarlar Partisi (DKP)

- Maoist Komünist Parti (MKP)

- Türkiye Komünist Emek Partisi/Leninist (TKEP/L)

- Türkiye İhtilalci Komünistler Birliği (TİKB)

- Türkiye Halk Kurtuluş Partisi Cephesi/Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birliği

  (THKP-C/MLSPB)

-Devrimci Karargâh

Evet, biliyorum, bende oluşan duygu ve düşüncelerin aynısına sahip olduğunuzu. Kürt ve Türkler, Marksist-Leninist-Maoist gibi komünistlerin isimleri etrafında birleşmişler. Hem de % 99'u Müslüman olan bir beldede. Bütün Marksist, Leninist, Maoist isimlere rağmen bu güruh geçmişleri İslami ve hatta tesettür mağduru olan insanları bile saflarına katmış durumdadır. Geçen yazımda Hüda Kaya, Altan Tan, Ayhan Bilgen ve Adem Geveri gibi isimlerin, Marksist bir düşünceden gelip, en azından şimdi Kürt insanı için çizilmek istenen batılı, laik-sekuler bir hayatın tanzimi için uğraş veren PKK ve HDP'nin İslam dinine olan ihtiyaçlarını giderip, hizmet ettiklerini belirtmiştim.

Kardeşlik deyince mangalda kül bırakmayan ama fiiliyatta bir arpa boyu yol almayan Müslümanların bu Marksistlerden alacağı dersler vardır elbet. Tabi aranızda; “Kardeşim zaten, “Küfür tek millettir” diyecek olanlar vardır. Evet, doğru “Küfür tek millettir.” Peki ya Müslümanlar nedir? Onlar kaç millettir.

Bu ne menem bir şeydir ki, kâfirler bu kardeşliği sağlayabiliyorlar. Söz konusu Müslümanlara düşmanlık olunca, bütün kâfirleri bir arada görebiliyoruz. İşte ABD'si Rusya'sı ve diğer irili ufaklı kâfirlerin birliklerine şahit olabiliyoruz.

Müslümanları mı sordunuz?

Bırakın birlik olmayı, yukarıda sıraladığım devletlerin ardı sıra bir bir ayrı taraflara koşuşturmaktadırlar.

Kimi ABD'nin çıkarları, kimi de Rusya'nın menfaatleri için çalışmaktadır.

Ha bu arada ölen Müslümanların kanı zaten ucuzdur ve kimsenin umurunda değildir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.