Kısa kısa

O gece Boğaz Köprüsünde olsaydım muhtemelen askerlerle aramızda şöyle bir diyalog geçerdi:

-Oğlum bak git! Daha “darbe ortamını hazırlamadan gelmişsiniz”. Kendinizi el âleme rezil edeceksiniz. İlla yapacaksanız Kenan amcanızı örnek alın.

- Abi biz de elimizden geleni yapmadık mı? Ankara'nın göbeğinde Kızılay'da Sıhiyye'de Bakanlıklarda en stratejik yerleri patlatmadık mı? İstanbul'da tonlarca bomba patlattık, Hava limanının dış hatlarını patlattık dünyayı ayağa kaldırdık. Yüzlerce insanı öldürdük, binlercesini yaraladık. Ama uzun adam hiiiç oralı değil ne korku ne panik.. Daha ne yapalım.

- Oğlum, ne acelesi vardı biraz daha sabredin!!!

- Ne zamana kadar bekleyeceğiz abicim, 40 yıldır bu güne hazırlanıyoruz. Hocamızın ölmeden mürüvvetini görmek istedik.

- Ulan oğlum kötüler kolay kolay ölmez. Dedim.

Baktım anlayacakları yok haydi gidin rezil olun dedim: Oldular, beter olsunlar diyeceğim ama beteri nasıl olur bilmiyorum.

***

Geçmişte FETÖ örgütüne methiyeler yazan, desteklerini gizleyemeyecek durumda olanlar “Hangimiz aldanmadık” diye yazmaya başladılar. Aldandığını itiraf eden başta âlimler olmak üzere yazar, çizer ve STK'lar! Siz sadece aldanmadınız ki ALDATTINIZ. Sizin aldanmanız bizi hiç mi hiç ilgilendirmez. Biz şimdi ne ile aldatıldığınızı merak ediyoruz. Elma şekeri ile aldatılmış olamazsınız. Ne ile aldatıldığınızı ve ne karşılığında aldattığınızı en iyi Rabbim bilir. Bize düşen bir helallik ise ben hakkımı helal ETMİYORUM. Ta ki onların diliyle mahkûm ettiğiniz hakaret ettiğiniz camiamızdan açıkça özür dileyinceye kadar.

***

Türkiye'de kurduğu bütün partilerin adına istisnasız “demokrasi” yerleştiren siyasal hareket aynı zamanda ülkede en çok kan döken en acımasız terör örgütüyle birlikte anılır. En tehlikeli ve seçmenini en çok sıkıntıya sokan ve adeta seçmeninin başına bela olan parti neredeyse her cümlesinin başına “demokrasi/barış” kelimelerini özenle yerleştirir.

Mesela Hem “demokratik” hem de “cumhuriyet” olan DEMOKRATİK KONGO CUMHURİYETİ, Dünyanın en tehlikeli 10 ülkesi içindedir.

Bu demokratların iki kelimede bir BARIŞTAN söz etmeleri, darbecilerin kendilerine Yurtta sulh/BARIŞ konseyi adını vermeleri giderek bu kelimeyi de iğrenç hale getiriyor.

Şimdiye kadar bütün darbeciler kendilerini “demokrat” olarak niteleyip amaçlarının “barışı” sağlamak olduğunu söylediler. Siz hiç kendilerine şeriatçı denilenlerin darbe yaptığını duydunuz mu!?

DARBECİLERİN DEMOKRASİSİNE DE SURATLARINA DA TÜKÜRÜN.

Hâsılı sanıldığı gibi demokrasi adına ölünecek bir değer ya da yönetim şekli değil. Mühim olan adalettir. Mesela Nuşirevan'ın krallığında bir yönetim mi CHP yönetiminde bir demokrasi mi? Dersem ne dersiniz?

***

Recep Tayyip Erdoğan'ı CESUR kılan KORKAKLIĞIDIR. Nasıl mı? Bir kişi Allah'tan hakkıyla korktuğunda kalbinde başka korkuya yer kalmıyor. Mecburen Allah'tan başkasına karşı CESUR oluyorsun. Bu, bütün müminlerin vasfıdır aslında.

Eğer Allah'tan korkmasaydı bir kaç ay sonra basına şöyle açıklamalarda bulunurdu. “Darbeyi bana haber verdiklerinde Emine hanımı aradım. Valizimi hazırlamasını söyledim. İlaçlarımı unutmamasını hatırlattım. Askerler kapıya geldiğinde ben hazırdım falan filan......”

***

Bütün hainler illa gözleri bağlanarak müttefikleri ABD tarafından paketlenip gönderilmeyi mi bekleyecekler? Mesela bu hain kendi isteği ile ABD'den gelse de kendisine Yunanistan'a yakın “gâvur” kokusunu alacak bir ada tahsis edilse daha iyi olmaz mı? Ada bulunmazsa son dönemdeki müttefikinin yanına da yerleştirilebilir. Ne de olsa aynı efendinin hizmetkârları, kardeş kardeş geçinirler.

***

FETÖ nün mal varlığı müsadere ediliyor. Atalarımız ne demiş “haramın binası olmaz”

Mübarek atalarımız ne güzel demişler: “MALA DIZA KUNÇA GUZA” FETÖ'nün kırk yıldır gasp ettikleri, çaldıkları, güneşte kalan buz gibi eriyor.

Şimdi artık ayağı taşa değen FETÖ ye lanet okuyacak. Biz Büyük Şeytanla dost olma, akıbet seni kendine benzetir dememiş miydik?

***

Ben beklerdim ki İslam Ordusu darbeyi el cezireden duyar duymaz uçaklarını havalandırsın, F-16 ları üslerine dönmeye zorlasın dönmeyenleri vursun. Biz de kahraman İslam Ordumuzu(!) ayakta alkışlayalım. Darbe ümmete karşı yapılmış diyenler, ümmetin ordusu diye bize yutturulmaya kalkışılan bu sözde ordudan niye hiç bahsetmezler.

Ümmetin liderinin canına kast edilirken kılı kıpırdamayan bu İslam ordusu ne şeye yarar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.