Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam atandı

Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam atandı

İçişleri Bakanlığınca bugün yayınlanan kararname ile Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı görevine Tunceli Hozat ilçe kaymakamı Hüseyin Çam atandı.

İçişleri Bakanlığınca bugün yayınlanan kararname ile Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı görevine Tunceli Hozat ilçe Kaymakamı Hüseyin Çam atanırken, Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer ise İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı.

İçişleri Bakanlığı, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile görev süreleri tamamlanan veya hizmet ve mazeretler kapsamında 403 mülki idare amirinin görev yerlerini değiştirdi.

Resmi Gazetede yayınlanan İçişleri Bakanlığı atama kararnamesine göre Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı görevini yürüten Mehmet Yüzer İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanırken, boşalan yerine Tunceli Hozat Kaymakamı Hüseyin Çam atandı.

Yaklaşık 3 yıldır Hozat Kaymakamlığı görevini yürüten Kızıltepe yeni ilçe kaymakamı Hüseyin Çam’ın önümüzdeki günlerde Kızıltepe Kaymakamı olarak göreve başlaması bekleniyor.

Hüseyin Çam kimdir?

1984 Yılında Çorum’un Bayat İlçesinde dünyaya gelen Hüseyin ÇAM, İlköğretimini Bayat'ta, Orta öğretimini ise Çorum Atatürk Lisesinde tamamlamıştır. 2003 yılında Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye bölümünü kazanmış, buradaki eğitimini 3,5 yılda bitirerek üstün başarı ile mezun olmuştur.

Kaymakamlık Mesleğine 2008 yılında Adıyaman Kaymakam Adayı olarak başlamış, 2010-2011 yılları arasında A.B.D.'de University Of Soulth Carolina’da Public Manegemant And Leadership programını bitirerek 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlamıştır.

Niğde/Ulukışla ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Giresun/Piraziz ilçesi Kaymakamlığı, Artvin/Murgul Kaymakamlığı ardından; 30.11.2016 tarihinde Tunceli Hozat Kaymakamlığına atandı. 08.08.2019 tarihli 2019/268 nolu kararname ile Mardin Kızıltepe Kaymakamlığı görevine atandı.

2019 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından Yılın En Başaralı Mülki İdare Amirleri ödülüne; Hozat Kaymakamlığı döneminde tarım alanında Entegre Meyve Bahçeleri Projesi, Organik Nohut Üretim Projesi vb. yaptığı projeler ile eğitim alanında, sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı çalışmalar dolayısıyla layık görülen Kaymakam Çam, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Hizmet Ödülünü İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun elinden aldı.

Kaymakam Hüseyin Çam,  evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

İLKHA

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.