1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Kudüs bu ümmete öyle bir şey verdi ki
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Kudüs bu ümmete öyle bir şey verdi ki

A+A-

Şu günlerde Kudüs'ün bu ümmeti birleştirdiğine dair çok şey yazılıyor ve konuşuluyor. El hâk doğrudur. Bugün bu ümmet Kudüs konusunda birleştiği kadar başka hiç bir konuda birleşmemiştir. Çevrenize baktığınızda bunu çok rahatlıkla görebilirsiniz.

Fakat bundan başka, en azından bir o kadar değerli bir şey daha vermiştir: Rabbimiz Kudüs vesilesiyle bu ümmete ihanet edenleri ortaya çıkarmış, gerçek yüzlerini onlara göstermiştir.

“İşte bu şekilde mücrimlerin yolu da apaçık belli olsun diye ayetlerimizi açıklıyoruz” (6/55)

Evet, Allah Teala Kitabının bir çok yerinde bizlere İblis'in gerçek yüzünü, hilelerini, bizleri nasıl kandıracağını gösterdiği gibi Kudüs dolayısıyla bu ümmetin içindeki hainleri göstermektedir.

Böyle bir durumda bizlerin nasıl bir yol izlememiz gerektiği hükmünü de Rasûlullah (s.a.v) veriyor: “Müminlerin dertleriyle dertlenmeyenler onlardan değildir. Böylesi durumlarda bu hadis-i şerifi bizler biraz daha güzel alıyoruz.

Şimdi biraz daha düşünün, Kudüs kimlerin gerçek yüzlerini ortaya çıkarmadı ki.

Biz FETÖ'yü tam anlamıyla Kudüs'le birlikte anladık. Elbette ondan önce de anlayanlarımız vardı fakat toplumun bütün kesimlerinin net ve berrak bir şekilde onun Kudüs'e, Filistin'e, Hamas'a ve Mavi Marmara olayına bakışı sayesinde anladık. FETÖ ele başısı, Hamas ve onun liderlerini silah tüccarı birer terörist olarak görüyordu.

FETÖ'nün ele başısı, emperyalistler körfeze ölüm yağdırırken israil'in ölmemiş, öldüğünü farz ettiği çocuklarına ağlıyordu.

Ve son olarak Mavi Marmara şehidlerini otoriteye karşı gelmiş asiler olarak ilan ediyordu.

Görüldüğü üzere Kudüs bugünkü haliyle bile Rabbimizin bize büyük bir nimetidir.

Gelelim Kudüs sayesinde Arap dünyasında gerçek yüzleri ortaya çıkanlara...

Suudi Kral ve veliahtları ancak bu kadar suçüstü yakalanabilirdi. Körfezin diğer kralları ve onların bir takım bel'amlarını biz ancak Kudüs vesilesiyle öğreniyoruz.

Biz bugün gerek dünya genelinde gerek kendi çevremizde kimin ne idüğünü biraz da onların Kudüs'e bakış açılarından öğreniyoruz.

Siz öyle düşünmüyor musunuz? Kudüs'e çarpık bakan veya Kudüs diye bir derdi olmayan bir alim ve siyasetçiye hangi gözle bakarsınız?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.