Kudüs'ün özgürlüğü için Şanlıurfa'dan vahdet çağrısı yapıldı

Kudüs'ün özgürlüğü için Şanlıurfa'dan vahdet çağrısı yapıldı

Şanlıurfa Peygamber Sevdalıları Derneği, "Dünya Kudüs Haftası" münasebetiyle basın açıklaması düzenleyerek, Kudüs'ün ümmetin namusu olduğu ifade edildi.

Şanlıurfa Balıklıgöl Dergâh Camisi’nde cuma namazında sonra düzenlenen basın açıklamasını dernek adına Seyfettin Gündüz okudu.

Yapılan basın açıklamasında Mescid-i Aksa’nın siyonist çetelerin kirli çizmeleri altında çiğnenmesine ilgisiz kalınmayacağı vurgulandı.

Basın açıklamasına İsra Suresi'nin ayetleri ile başlayan Gündüz, "Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Salat ve selam; O’nun kulu ve elçisi olan Hz. Muhammed’e, (aleyhi salatu vesselam) pâk ehli beytine ve güzide ashabının üzerine olsun. “Bir gece, kendisine bazı âyetlerimizi gösterelim diye kulunu Mescid-i Harâm’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah eksikliklerden münezzehtir. O, gerçekten her şeyi işitmekte ve görmektedir."  ifadelerini kullandı.

"Kudüs, Müslümanlar için sadece bir toprak parçası değildir"

Kudüs'ün Allah tarafından mübarek kılınan bir belde olduğunu vurgulayan Gündüz, "Kudüs, yüce Allah’ın kimi Peygamberlerine ve bazı kutsal kitaplarına ev sahipliği yapan, etrafının mübarek kılınması ile yeryüzünün en mümtaz beldelerinden biridir. Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir ve Peygamberimizin oradan Mirac'a çıkarak şereflendiği kutsal bir beldedir. Kudüs, Müslümanlar için sadece bir toprak parçası değildir. Bizzat Yüce Allah'ın mübarek kıldığı bir beldedir. Peygamberlerden bir miras, Hazreti Ömer’den, Selahaddin-i Eyyubi’den bir emanettir." şeklinde konuştu.

"Kutsal ve mübarek beldemiz zalim siyonistlerin işgali altındadır"

Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın, Müslümanların eliyle özgürlüğe kavuşacağı günü beklediğini belirten Gündüz, "Kutsal ve mübarek beldemiz, zalim siyonistlerin işgali altındadır. Bir asra yakın habis ur (işgal şebekesi) tarafından zehirlenmektedir. Kudüs, siyonistlerin elinde inlemekte ve Darus-Selam yurdu,  adeta dar-ı zulüm ve dar-ı katliam yeri haline gelmiştir. Kudüs ve Mescid-i Aksa Müslümanların gelip kendisini huzura kavuşturacağı günü özlemle beklemektedir. Bilindiği üzere Ramazan’ın son cuması 'Dünya Kudüs Günü'dür. Bu sene ne yazık ki Türkiye Müslümanları olarak malum salgından dolayı meydanlara inemeyecek, esir Kudüs’ümüzün kurtuluşu için meydanları tekbirlerle inletip bu uğurda canımızı feda etmeye hazır olduğumuzu haykıramayacağız. Bunun hüznünü kalbimizin ta derinliklerinde hissedeceğiz." dedi.

"Hep beraber Ümmetin namus ve izzetine sahip çıkalım"

Kudüs’ün kurtuluşu için Müslümanların birleşip vahdet ipine sarılması gerektiğine dikkat çeken Gündüz, "Her şeye rağmen yüreklerimiz, ruhlarımız yine Kudüs sevdasıyla dolup taşmalı,  bu cuma gündem yine Kudüs olmalı. Dünya Müslümanlarının ve halkımızın yüreği bu cuma her zamanki gibi Kudüs için atmalıdır. Ey dünya Müslümanları, ey ümmetin âlimleri, aydınları, yöneticileri! Hep beraber Ümmetin namus ve izzetine sahip çıkalım. Kudüs’ün kurtuluşu için birleşip vahdet ipine sarılalım. Ey Kudüs için mücadele veren yiğit aziz kardeşlerimiz, Allah, size güç ve kuvvet versin! Attığınızı isabet ettirsin, korkunuzu zalimlerin kalbine bir ok gibi saplasın." diye konuştu.

"Kudüs'ün esaretine rıza göstermeyeceğiz"

Kudüs’ü savunmayı şer’i bir vazife olarak bileceklerini vurgulayan Gündüz, "Peygamber Sevdalıları Derneği ve Peygamber âşıkları olarak Müslüman halkımıza söz veriyoruz. Şanı yüce Peygamberimizin mübarek topraklarından Mirac'a yükseldiği Kudüs'ün esaretine rıza göstermeyeceğiz. İlk kıblemizin, Mescid-i Aksa’nın siyonist çetelerin kirli çizmeleri altında çiğnenmesine ilgisiz kalmayacağız. Kudüs davasını davamız bilecek, her platformda, her şart ve durumda Kudüs’ü savunmayı şer’i bir vazife olarak bileceğiz." şeklinde konuştu.

"Ümmetinin Dünya Kudüs Günü mübarek olsun"

Kudüs davasının ümmetin davası olduğunu belirten Gündüz, "Peygamber Sevdalıları Derneği olarak Kudüs’ün kurtuluşu için canlarımızı vermeye, her türlü bedeli ödemeye hazır olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Kudüs davası Ümmetin davasıdır. Kudüs iman ve izzet davasıdır. Kudüs ümmetin namusudur. Ümmet olarak, dünya Müslümanları olarak namusumuzu kurtarmak ise boynumuzun borcudur. İşgalci terör şebekesinin yok olacağı ve Kudüs’ün kurtuluş muştusunun yürekleri coşturacağı güzel günlere kavuşma dileğiyle İslam Ümmetinin Dünya Kudüs Günü mübarek olsun!" ifadelerini kullandı.


Kudüs'ün özgürlüğü için Şanlıurfa'dan vahdet çağrısı yapıldı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler